Dnes bych si dovolila pozvat vás na koncert spojený s křtem CD a sborníku kapely Hakka Muggies, která mimo jiné nazpívala několik písní barda Žibřida z děl Míly Lince (Stín Černého hvozdu; Mrtví muži netančí). Ve sborníku mimo jiné můžete nalézt texty k písním od Jakuba D. Kočí a povídku Míly Lince.

 

 

Co mají společného básníci, muzikanti, knihovníci, ilustrátoři a grafici? Jak k sobě mohou pasovat texty autorů natolik rozdílných žánrů, jako je kniha pro děti, klasická fantasy nebo děsivý horror? Stačí jedno jediné kouzlo, které spojí i nespojitelné: Tím kouzlem je muzika.

Ta totiž svede víc, než by se na první pohled zdálo. A přesně takový je i nový projekt kapely Hakka Muggies, která si k desátým narozeninám nadělila vskutku zajímavý dárek. K albu s několika tematicky propojenými písněmi vydává i útlý sborníček textů a jimi inspirovanými povídek.

Vybrané písničky totiž tvoří dohromady celý příběh plný krve, zrady i lásky.  Pestrou mozaiku osudů, kde hlavní roli hrají dva bratři, mrtvá nevěsta a tajemný Pán much, máte nyní možnost poznat v ucelené podobě. Sborník pak osudy hrdinů dál rozvíjí nebo nabízí pohledy z druhé strany. Najít „pravdu“ je pak na každém čtenáři zvlášť, rozhřešení se v knížce nedočkáte.

Aby multimediální mix byl úplný, nechybí na CD ani videoklip k písni „Odpočiň“, který je již nyní k vidění na youtube. Jeho autorem je Pája Junek, který je zároveň i členem kapely Malá Bílá vrána. Právě ta bude hostem během slavnostního křtu, jenž proběhne v pátek 24. 2. 2012 od 19:00 v Malostranské besedě. Tento koncert je zároveň i oslavou deseti let trvání kapely Hakka Muggies.

Vše o kapele, o sborníčku, o cédéčku i o koncertě se dozvíte na stránkách kapely.

Takže pokud máte rádi keltskou hudbu, příběhy a tajemství skryté v pozadí, je toto pozvánka přímo pro vás. Přijďte se na konci mrazivého února rozehřát tancem a zpěvem. Protože když nepřijdete, skončíte prázdní jako „Krajina po bitvě“…

* Oficiální text