Jakoby se nic nedělo. Opravdu to to tak skoro vypadá. Ani oficiální blog o filmu,  ani facebooková stránka Hobita i Petera Jacksona nic nového nesdělují. Fanouškovské weby píší hlavně o nadšencích, kteří modelují postavy z Pána prstenů, nebo o tom, že se příští týden můžete potkat v Bostonu s Viggo Mortensenem. Ale kdo z vás tam příští týden poletí že?

Jenže když se pátrá, něco se najde. Kromě fotky Gimliho v životní velikosti se tak můžete podívat na facebook Hobit Movies News, kde probíhá soutěž o nejkrásnější logo na téma filmu.

Zúčastnit se můžete i vy! Dokonce smíte využít i obrázků na oficiálním webu, samozřejmě. Obrázek musí být široký 850 pixelů a 315 pixelů vysoký ve formátu JPG nebo PNG.

Bližší informace o soutěži najdete zde. Kdy je uzávěrka jsem nenašel, ale protože vítězové budou vyhlášení 14. března, času není nějak nazbyt. Vyhrát můžete Jeden prsten na řetízku.

Aspoň drobná novinka na závěr. Oproti Pánu prstenů se nyní Hobit natáčí ve „dvojnásobné rychlosti“. Tedy místo 24 snímků za sekundu 48 snímků za sekundu. Jackson doufám, že to napomůže plynulým přechodům, potlačení rozmazání a větší živosti obrazu.