Internet je takřka nekonečný, stejně jako jeho možnosti. Není tedy divu, že s rozmachem videí na youtube přišla i chuť některých uživatelů prezentovat své předělávky písní, parodie a jiné zajímavé klipy.

Proč o tom mluvím? Protože bych se chtěl v několika článcích podívat na zub tzv. cover verzím úvodních čili openingových znělek seriálů a filmů převážně z žánru fantasy, avšak se tu mohou vyskytnout výjimky v podobě sci-fi.

Předhodím vám znělky tak, jak je znáte, anebo třeba taky ne. Ne vždy budou znělky tak úžasné, jak bychom čekali, ale není divu. V rámci toho, že internet je do velké míry anonymní záležitost, ztrácí mnoho uživatelů zábrany z potencionálního studu.

Hra o trůny

To by bylo pár slov úvodem a teď se podívejme na tři velice podařené cover verze úvodní písně k televiznímu seriálu Hra o trůny.

Mladík opravdu válí, o tom není sporu.

A když se přidá cover verze v rockovém znění? No, je to paráda.


A na závěr jsem si nemohl odpustit znělku ve stylu symphonic metalu, který mám tak rád, a i znělka má něco do sebe.


Strážci vesmíru

Určitě vám v dětství čí mládí neunikl americký seriál strážci vesmíru, z kterého vám utkvěla hláška morfujeme! Původ tohoto kultovního díla je sice v Japonském Super Sentai, ale to tu teď neřešme. Jedna mladá a pěkná slečna má na kontě několik cover verzí různých seriálů. K hodně z nich se dostaneme, ale nyní si pustíme cover verzi Strážců vesmíru, a jak můžete vidět ve videu, hraje i v kostýmu.


Hercules 

Byl jeden hrdina, který žil v dávných dobách, a ten se nebál nikoho a ničeho. Říká vám to něco? Ano, řeč je tu o Herculesovi. Počítám, že většina z vás ví, o čem mluvím, a cover verze znělky… no, vybral jsem jednu ultimátní, která by vás měla pobavit.


A poslední opening, který vám ukážu, je právě jedna z výjimek, o kterých jsem mluvil v úvodu. Je z jedné šestidílné ságy, kterou má na svědomí George Lucas.


A které cover verze se vám líbila nejvíc?

Budu se těšit u dalšího článku, neb cover verzí je opravdu mnoho…

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch.

Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj…

Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars.

Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných.

Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan.

Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye.

Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko.

Porotce literární soutěže O Dračí řád.

About The Author

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch. Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj... Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars. Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných. Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan. Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye. Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko. Porotce literární soutěže O Dračí řád.

2 komentáře

Leave a Reply