Je den po Vánocích a myslím, že je na čase Vám konečně odhalit jméno deváté porotkyně soutěže O Dračí řád. Do konce termínu už zbývá necelý týden, proto už je pomalu na čase své povídky uzavřít a poslat, pokud jste tak již neučinili. Jak víte, ceny jsou lákavé a je jich více než loni. Na poslední chvíli nám díky novému sponzoru Fantasy obchodu přibyly ještě deskové hry.

Po novém roce dostanou Vaše výtvory do rukou porotci. Určitě je dobré, že se můžete těšit i na slovní hodnocení, protože jak víme, to je to, co spisovateli vždy nejvíce pomůže.

Ale dost už bylo natahování. Je mi ctí, že mohu odhalit devátou porotkyni. Věřím, že její jméno Vám nebude úplně cizí. Je jednou z autorek knihy Šerosvitu a sama napsala Zlatý plamen. Ano, někdo už ví a pro ty co nevědí, řeknu i jméno. Devátou porotkyní není nikdo jiný než spisovatelka fantasy Karolína Francová. Více informací si můžete přečíst níže v jejím medailonku popřípadě v článku o porotcích, kde se Vám sama představí.

Karolina Francová

(*1974 v Liberci)

Bydlí v Liberci, kde pracuje jako právnička. Kromě psaní ji zajímá hlavně literatura a film. S prvními literárními pokusy začala před patnácti lety.

Debutovala v roce 1999 v Ikarii s povídkou Vražda ještě pod rodným jménem Tobišková. V Ikarii publikovala ještě povídku Sídliště (2001) a povídka s názvem Poznej sám sebe byla uveřejněna v antologii 2101: Česká odysea, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta (2002). Brzy se ale začala orientovat na delší práce.

První román Algar tarch vyšel v nakladatelství Straky na vrbě (2001).

V roce 2002 následovalo ocenění Mlokem v CKČ za román Život je rafinované peklo, který vyšel ve Sbírce vítězných prací Ceny Karla Čapka MLOK 2002 tentýž rok.

V roce 2003 publikovala již v nakladatelství Triton román Arien. V roce 2004 jí byla udělena cena Trifid v literární soutěži vyhlášené tímto nakladatelstvím za román Kaynova doba (vydal Triton 2006). V roce 2007 vyšla Trifidem oceněná kniha Zrádce. Cenu Trifid získal i další román Zlatý plamen.

V roce 2007 přijala účast v cyklu M. Žambocha a J. W. Procházky o agentovi JFK. Výsledkem této spolupráce je patnáctý díl série s názvem Věk mloků, který obsahuje i bonusovou povídku Zřídlo moci, povídka Navěky v antologii Svůj svět si musíme zasloužit (2009) a dvacátý pátý díl série s názvem Soumrak Camelotu (2011)

Autorsky se podílela na antologii tak trochu jiné městské fantasy Tajná kniha Šerosvitu, která vyšla v květnu 2011 v nakladatelství Albatros.

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch.

Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj…

Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars.

Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných.

Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan.

Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye.

Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko.

Porotce literární soutěže O Dračí řád.

About The Author

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch. Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj... Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars. Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných. Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan. Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye. Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko. Porotce literární soutěže O Dračí řád.

Leave a Reply