Co nás čeká v prvním čtvrtletí roku 2012 na poli fantastiky v kinech? Na co se těšit a čeho se bát? To vám rád představím v následujících odstavcích.

 

LEDEN

Začátek roku a všichni si zase budeme horkotěžko zvykat psát na konci data dvojku místo jedničky. Do kin vtrhne hned několik zajímavých titulů a na první se hned podíváme.

 

Sherlock Holmes: Hra stínů

Ano je tomu tak, konečně přijde do kin očekávaný druhý díl dobrodružství fiktivního vysoce inteligentního detektiva s nejlepší dedukcí na světě. Bohužel pro něj a naštěstí pro nás se mu v tomto díle stane nepřítelem sám profesor Moriarty. Chytří jsou oba stejně, ale záporák bude vždy o krok napřed. A jak se s tím vypořádá Robert Downey jr. v roli Holmese? Na to si musíme počkat necelý měsíc.

Originální název: Sherlock Holmes: Game of Shadows

Režie: Guy Richie

Hrají: Robert Downey jr., Jude Law, Noomi Repace, Jared Herris

 

Underworld: Probuzení

Je tomu opravdu tak, i epická upířina se dočká svého 3D formátu. Kate Beckinsale se vrací po čtvrté v roli Selene, která unikla z vězení a k jejímu velkému překvapení se ocitá ve světě, kde už lidé o upírech a vlkodlacích vědí, a ba co hůř, snaží se je totálně eliminovat.

Originální název: Underworld: Awakening

Režie: Mans Marlind a Björn Stein

Hrají: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Charles Dance, India Eisley, Michael Ealy

 

Labyrint

Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu.

Originální název: Labyrint

Režie: Tomáš Houška

Hrají: Lucie Vondráčková, Martin Zbrožek, Jan Zadražil, Mary Coronado, David Steigerwald

 

The Possession

Mladá dívka si jednoho dne zakoupí u jakýchsi lidí v garáži starožitnou krabici. Netuší však, že se uvnitř skrývá zlý duch. Dívčin otec a matka se budou snažit najít způsob, jakým lze prolomit kletbu, která byla na jejich dítě seslána.

Originální název: The Possession

Režie: Ole Bornedal

Hrají: Kyra Sedgwick, Jeffrey Dean Morgan, Grant Show, Quinn Lord, Agam Darshi

 


 

ÚNOR

 

Cesta do středu země 2

Aneb zkusme vydělat ještě nějaké peníze. Druhý díl bude volně navazovat na první. Tentokrát se hlavní hrdina vypraví zkoumat místo, odkud přišlo kódované vysílání. A aby to nebylo jen tak jednoduché, je vysíláno z ostrova, který vlastně ani nemá existovat.

Originální název: Journey 2: The Mysterious Island

Režie: Brad Peyton

Hrají: Josh Hutcherson, Dwayne Johnson, Michael Caine, Vanessa Anne Hudgens, Luis Guzmán, Kristin Davis

 

Star Wars: Skrytá Hrozba

Velký návrat Lucasovy hexalogie, tentokrát ovšem v dalším rozměru. Chamtivá obchodní federace má spoustu droidů a vizi nových pravidel, jež si chtějí vynutit blokováním mírumilovné planety Naboo, samozřejmě i zde je něco víc…

Originální název: Star Wars: The Phantom Menace

Režie: George Lucas

Hrají: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Pernilla August, Ian McDiarmid, Oliver Ford Davies a mnoho dalších velice známých jmen…

 

Hugo a jeho velký objev

Světoznámý knižní román napsaný Brianem Selznickem se dočkal své filmové podoby. Děj se odehrává na rušném vlakovém nádraží ve Francii, kde přebývá malý zlodějíček Hugo Cabret, skryt před ostatními lidmi, a co především, před komisaři. Jednou však Huga nachytá při loupeži tajemný prodavač a vezme mu Hugův deník. Avšak časem se ukáže, že to není jen tak obyčejný prodavač…

Originální název: Hugo

Režie: Martin Scorsese

Hrají: Asa Butterfield, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Chloe Moretz, Helen McCrory, Jude Law, Christopher Lee

 


 

BŘEZEN

 

Kráska a zvíře

Světově uznávaná a známá pohádka se dočkala převedení do formátu 3D.

Originální název: Beauty and the Beast

Režie: Charlotte Fackre

Hrají: ???

 

Hněv Titánů

Ano! Čtete správně, oni natočili druhý díl i potom, co jednička propadla, tedy což se hodnocení týče. Finančně však snímek vydělal a proto se můžeme těšit a nebo se bát druhého dílu. Příběh se odehrává 10 let potom, co Perseus hrdinně porazil Krakena. Perseus, potomek Diův, nyní mírumilovný rybář, se bude muset chtě nechtě postavit dalšímu nebezpečenství. Bohové, oslabeni ochabující vírou lidí, mají problém udržet Titány a jejich vůdce Krona na řetězu…

Originální název: Clash of the Titans 2

Režie: Jonathan Liebesman

Hrají: Sam Worthington, Liam Neeson, Édgar Ramírez, Danny Huston, Toby Kebbell

 

Sněhurka

No to snad ne, kdo by očekával i remake této klasické animované pohádky studia Disney. Já tedy ne. Režie se chopil ind Tarsem Singh. Zajímavé může být pojetí zlé čarodějnice v podání Julie Roberts.  Ale pozor, nezaměňujte s jiným filmem, který do kin příjde v červnu a nese název Sněhurka a lovec.

Originální název: Snow White

Režie: Tarsem Singh

Hrají: Julia Roberts, Lily Colins

 

Hry o život

Příběh z nedaleké, blíže neurčené budoucnosti, kde se v troskách Severní Ameriky drží moci město Kapitol. Na důkaz moci každoročně pořádá krutou reality show zvanou Hladové hry, kde přežije jen ten nejlepší. Kam se hrabe Survivor …

Originální název: Hunger Games

Režie: Gary Ross

Hrají: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Josh Hutcherson, Willow Shields

 

Poslední z Aporveru

Trikový český fantasy film kombinující živé herce s animovaným a počítačově vytvořeným prostředím. Příběh chlapce Rybliho a dívky Maysu, kteří svou láskou zachrání svět Aporveru před zkázou.

Originální název: Poslední z Aporveru

Režie: Tomáš Krejčí

Hrají: Filip Cíl, Susan May Pratt, David Vobořil, Jana Pidrmanová, Petr Forman, Tami Stronach

 

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Supernatural jinak? I tak by se to dalo nazvat, ale místo bratrů Winchesterů zde máme bratra a sestru. Příběh se odehrává 15 let od incidentů s perníkovou chaloupkou, která proměnila nevinné děti v chladnokrevné zabijáky čarodějnic.

Originální název: Hansel and Gretel: Witch Hunters

Režie: Tommy Wirkola

Hrají: Gemma Arterton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Peter Stormare, Ingrid Bolsø Berdal

 


No, myslím, že je na co se těšit! Co vás oslovilo nejvíce?