V sobotu 29. 10. 2011 ve 20 hod. byl zahájen Večer fantazie. Darth Zira křtila povídkovou knihu Jinosvěty se dvěma kmotry Františkou Vrbenskou a Jiřím W. Procházkou (rumem se neplýtvalo, chytal se z knihy do rukou a dopíjel se z rohu do poslední kapky, i když napřed proběhla degustace rovnou z lahve).

Zavzpomínali jsme na nedávno zesnulou Martinu Šrámkovou, která má ve sborníku Jinosvěty svou povídku (původně měla vyjít zkrácená verze pro časopis Pevnost, ale nakonec osud rozhodl jinak a my si budeme moct přečíst nezkrácenou verzi v knize Jinosvěty).

Proslov J. W. Procházky byl z celého večera nejvtipnější, a to i přes snahu Petra Vydry, který tuto událost moderoval. Vystupovaly zde dvě břišní tanečnice, užili jsme si koncert na hang, pantomimu a nakonec došlo i na tombolu o ceny. Večerem nás provázel Václav Pravda, který měl na starosti organizování FanCity.

Další křest se týkal knihy Cirkus prokletých od Laurell K. Hamiltonové (druhé vydání třetího dílu ze série o Anitě Blake), kterou nám v novém „kabátě“ představil Zdeněk Pobuda z nakladatelství Epocha. Po jeho boku stála jedna z překladatelek Zuzana Ľalíková (Axia), která se podílela také na procesu ohledně změny obálky. A jelikož krev nikdo darovat nechtěl a alkohol došel, odehrála se tato událost bez „posvěcení“.