Týden se s týdnem sešel a my tu máme před sebou výsledky soutěže o knižní novinku od Zoner pressu Upíří polibky – Počátek.

 

Soutěž vlastně nebyla ani vědomostní jako spíš taková anketa o nejznámější způsoby zabití upíra a nejznámějšího zabijáka upírů. Myslím, že by vás mohlo zajímat trochu statistik.

 

Nejvíce z vás by upíra zlikvidovalo kolíkem do srdce (32%) nicméně nezapomínejte, že to může nadělat pořádné cákance nejen na zdi. Redakce doporučuje ochranný oděv a okolí pracoviště řádně zakrýt novinami.

Mnozí z vás se rozhodli, že by si s upírem dalo opalovačku na sluníčku (21%).

 Velký počet zastánců má také teorie Bezhlavý upír – Dobrý upír (17%).

Pár by jich zubatému příteli uvařilo česnečku(5%)

Nicméně musím přiznat, že několik soutěžících bylo opravdu originálních a možná trochu brutálnějších a stáhlo by našemu nočnímu kamarádíčkovi kůži z obličeje (3%) anebo ho nechali vyhladovět (1%).

Miss Likvidátor upírů

A jak si u vás vedli zabijáci upírů? No s jasnou převahou vyhrála Buffy přemožitelka upírů (31%). Nedivme se, splňuje vše co je od hlavní kladné hrdinky třeba. Je sexy, mladá, pohledná, chytrá a milá. Jako bonus nosí těsné oblečení. Sen mnoha chlapců a ideál mnohých dívek.

Daleko za Buffy se umístil sympaťák Van Helsing (16%). Nu což, k dobru určitě pomohlo to, že je klaďas, ale rebel. Přeci jen, odporovat samotné církvi, bestiím a dalším, to chce pořádné koule

Na pomyslném třetím místě je Anita Blakeová (14%). Tvrdohlavá žena lovící upíry s mnoha různými vylepšeními. Přeci jen, povolat z hrobu mrtvé to je děsně cool.  Nemluvě o tom, že po pokusu upíra z ní udělat služebnici nabrala super maxi sílu a guvernér Schwarzeneger by jí mohl závidět.

Ale i zde se objevilo několik zajímavých a originálních odpovědí. Jako příklad uvedu Dhampíra Magieru a Tabithu Devarauxovou. Nu což, tvrďák Blade(10%) asi už není IN, anebo že by se jednalo o rasovou diskriminaci?

 

No, asi je na čase taky odtajnit jméno výherce.

 

Chvilka napět, aneb rozbaluji pomyslnou obálku. V tomto případě losovací program…

 

A dnešní výherce pochází z Velkého Beranova a je jím Milan Trnka. Za celou redakci gratulujeme a všem děkujeme za účast a u další soutěže na viděnou.

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch.

Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj…

Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars.

Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných.

Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan.

Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye.

Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko.

Porotce literární soutěže O Dračí řád.

About The Author

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch. Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj... Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars. Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných. Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan. Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye. Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko. Porotce literární soutěže O Dračí řád.

One Response

  1. Nath

    „umístil sympaťák Van Helsing (16%)…. je klaďas, ale rebel. Přeci jen, odporovat samotné církvi, bestiím a dalším, to chce pořádné koule….“
    Van Helsing z animé Hellsing OVA, Van Helsing z filmu Dracula, Van Helsing z filmu Drakuloviny a mnoho dalších…- Macíku, ty si to pleteš, jediný sympaťák, o kterém tu máš bludnou představu je vlastně Wolverine z filmu Van Helsing, který se odehrával v rumunskoitalské Praze 😀 … rejp-rejp 😛 ve více jak 80% filmů je to ale charismatický dědula…. 😀

Leave a Reply