V pražském kulturním centru Zahrada se ve dnech 28. 7. – 1. 8. 2011 uskuteční 6. ročník mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a scifi & fantasy – Advik 2011, který je pořádaný pod záštitou Japonského velvyslanectví a městské části Praha 11.

6. ročník festivalu organizuje nezisková organizace OS AnimeCrewCZ ve spolupráci s dalšími partnery za účelem přiblížení fenoménu této kultury širšímu publiku v České republice.

Minulý ročník v průběhu pěti dnů navštívilo přes dva tisíce návštěvníků, proto se organizátoři letos rozhodli festival rozšířit o nové programové linie a přinést tak svým návštěvníkům ještě více zábavy a animovaných filmů.

Advik si klade za cíl nejen přiblížit fenomén této popkultury široké veřejnosti, ale poskytnout také vzdělání ve formě přednášek či workshopů a nabídnout tak zajímavou alternativu trávení volného času. V neposlední řadě pak poskytuje prostor našim výtvarníkům a tvůrcům stylu manga k prezentaci vlastních děl.

Nabitý program

Program:

V průběhu celého festivalu bude paralelně probíhat různorodý program v 15 sekcích, které jsou členěny podle jednotlivých žánrů – anime, komiks, Japonsko, hry, scifi & fantasy a popkultura. Chybět nebude ani poutavý doprovodný program, k jehož hlavním bodům patří soutěž FANART a ORIGINAL ART o nejlepší kreslené a literární dílo, COSPLAY o nejlepší vlastnoručně vyrobený kostým a hledat se bude i nejlepší zpěvák na soutěži v KARAOKE či tanečník na tanečních podložkách Dance Dance Revolution. Tradiční součástí Adviku je i rozsáhlá manga čítárna a herna s deskovými i karetními hrami.

Návštěvníci se mohou těšit také na více než 15 filmových trháků, jakými jsou například Thor, Rango, Naruto, Ghost in the Shell či Teorie Velkého Třesku. Ve spolupráci s TV Animax pak program obohatí také zajímavá přehlídka filmů ze světa anime.

Jednou z nejzajímavějších součástí Adviku je jednodenní venkovní festival „Matsuri“, který je veřejnosti přístupný zcela zdarma. Diváci budou mít možnost shlédnout ukázky japonské hudby, vaření i bojového umění a blíže se tak seznámit s rozmanitou japonskou kulturou.

Zemi Vycházejícího Slunce divákům přiblíží jak čeští, tak zahraniční hosté, proběhnou také křty mangy Naruto, Deathnote a Vejiř od Zoner Pressu, Crew a Hanami. Program je koncipován tak, aby dokázal zaujmout každou věkovou skupinu, a festival tak vytváří příjemné prostředí pro získání nových informací i přátel.

Nebude chybět ani herna s nejnovějšími herními novinkami na PC a konzole, ve kterých si budete moci i zasoutěžit. A chybět nebude ani nová bohatá sekce zaměřená na scifi a fantasy v literatuře a filmu s Františkou Vrbenskou a Brian Storkerem.