Naši fanoušci pravděpodobně magazín Topzine.cz znají díky rubrice Hry a fantastika. Ta se minulý týden transformovala na samostatný časopis nesoucí název Fanzine.cz.Magazín Topzine.cz má dlouhodobě velmi silné zázemí fanoušků filmové, seriálové, ale i literární fantastiky, věřím, že s kompletním servisem Fanzine.cz budou čtenáři velmi spokojeni,“ uvedl tiskový mluvčí distribuční společnosti Bontonfilm Petr Slavík.

Fanzine.cz vznikl kvůli fanouškovské základně, která se kolem něj vytvořila. „Rubriku věnované fantastice na Topzine.cz začali číst ve velké míře ortodoxní fanoušci fantastiky, ze kterých se stali velmi pravidelní čtenáři. Samostatným magazínem s přehlednou hlavní stránkou jim chceme vyjít vstříc, řekl nový šéfredaktor Marek Hofman a dodal, že Fanzine.cz bude díky stálému propojení s Topzine.cz propagovat fantastiku také před širokou veřejností. „Stojí tedy před námi velký úkol: vyhovět náročným fanouškům a současně zaujmout běžného mladého čtenáře, nefanouška,“ doplnil.

Oficiální zahájení provozu Fanzine.cz má během letních prázdnin podpořit spotová kampaň na televizních stanicích AXN a AXN SciFi. Podpory se dočká také na samotném magazínu Topzine.cz