Čarodějka Rachel a upírka Ivy bývaly agentkami Inderlandské bezpečnostní agentury, než dala Rachel výpověď a Ivy ji následovala. Rachel už sice není na seznamu IBA jako jejich hlavní cíl, to však neznamená, že po její smrti netouží někdo další. Žijí v kostele společně se skřítkem Jenskem, s nímž založili firmu Upírská čarodějná. Nepřátelé přibývají, a když jde do tuhého, Rachel neváhá využít nabídky démona, jen aby dostala mocného upíra Piscaryho do vězení. Rachel žije v Cincinnati a přitahuje problémy jako magnet. Největší z nich pro ni představuje démon Algaliarept, který si z ní chce udělat svou důvěrnici. Tvrdohlavá Rachel se nikdy nevzdává, a proto se rozhodne Algaliarepta přelstít. Splní svou část dohody, připraví však démona o bývalou důvěrnici Ceri. Právě okolo této půvabné dívky začne kroužit Jenks ve snaze odhalit její původ, což nevěstí nic dobrého. Ceri je totiž elfka jako Trent Kalamack, jenže to se nesmí nikdo dozvědět – zejména ne upovídaný skřítek.

Když je Rachel na parkovišti unesena stárnoucí popovou hvězdou Takatou, má na srdci hlavně svůj červený kabriolet, a až pak svou maličkost včetně Jenkse. Takata platí za ochranu Felpsovi, a protože ho vydírá i Saladan, potřebuje ochranu od Rachel. Nesmí připustit, aby se na jeho koncertě něco stalo a platit oběma by finančně nezvládl, protože by mu nezbyly peníze na charitu. Namísto přátelské návštěvy má tedy čarodějka práci.

Rachel s Nickem okolo sebe našlapují po špičkách, protože netuší, jak se k sobě chovat. Rachel chce normální vztah a vyčítá si, že z Nicka udělala svého důvěrníka. Nick stále pátrá po knize, kterou Al odnesl, ale nenachází žádné stopy. Drží si proto od Rachel odstup, ale jelikož je v poslední době neustále pryč, je jasné, co svým jednáním naznačuje. A právě v tuto chvíli vstupuje na scénu upír Kisten a snaží se Rachel domluvit, že pro ni Nick není dost dobrý.

Nevěděla jsem, že dokážu vypadat nóbl. Váhavě jsem si zvedla vlasy z krku a podržela si je na vršku hlavy. „Páni,“ vydechla jsem, protože jsem se rázem stala ještě elegantnější. Vypadala jsem fakt dobře, což bylo důležitější než hanba, že Kisten zjistí, že mě dokáže obléct lépe než já sama. (str. 87)

Mocný upír Kisten Felps se snaží dostat Rachel na rande všemi dostupnými prostředky. Ukáže se jako zkušený svůdce a muž znalý módy, což se projeví ve výběru Rachelina oblečení na jejich schůzku. Působí jako velice zaměstnaný a sebestředný muž, ale je i citlivý a starostlivý. Kistenovo gentlemanské chování na mě zapůsobilo, přesto je patrné, že každým gestem a proslovem s Rachel manipuluje, aby dosáhl svého.

Ivy bojuje s Picaryho vůlí, protože se odmítá stát jeho prostřednicí. Zase pije krev, ale aspoň už neloví Rachel. Cení si jejich přátelství a nepřestává doufat, že jednou bude čarodějka svolná s výměnou krve. Neobvyklá dvojice bývalých agentek IBA, z nichž jedna se bojí cítit cokoli, aby neztratila železnou kontrolu nad svými emocemi a druhá tak hlavoví po citech, že je ochotná riskovat svobodnou vůli kvůli troše lichocení a zábavy s upírem, dokážou upoutat snad každého čtenáře.

Americká autorka Kim Harrison stvořila alternativní svět natolik realisticky, až má čtenář pocit, jako by bylo normální jít do obchodu a narazit na upíra. Nacházíme se ve světě plném magie, kde jsou lidé obeznámeni s existencí nadpřirozených bytostí a kouzel. Autorka věnuje pozornost různým detailům, jako je např. změna barvy křídel u skřítků podle počasí a nálady nebo pravidla a následky magického světa. Právě to dělá z její knihy skvělé dílo plné překvapení a dramatických zápletek. Barvité popisy okolí a postav dodávají příběhu říz, ale ani po emoční stránce není čtenář ochuzený. Hlavní i vedlejší postavy jsou dokonale propracované a realistické, se svými slabými i silnými stránkami. Příběh má rychlý spád, dialogy včetně myšlenek jsou svižné a vtipné. Čím hlouběji se do příběhu dostáváme, tím víc tajemství odhalujeme. Zároveň máme o to víc otázek, jako např. okolnosti smrti Rachelina otce a jeho vazby na Trenta a Quena.

Urban fantasy s detektivní zápletkou a drsnou hlavní hrdinkou Rachel Morganovou, je třetím dílem z dosud devítidílné série a nese název Nikdy nezemřít. Děj plynule navazuje na knihu Hodný, zlý a nemrtvý a pokračuje o tři měsíce později. Povede se Rachel vyklouznout z Algaliareptovy smyčky, zbavit se démonské značky a zlomit pouto důvěrníka s Nickem? Od samého začátku je to jízda s velkým „J“ a já nemohu jinak, než knihu každému vřele doporučit.