Co říkáš na své výsledky? Dvě vítězství se podařila získat málokomu?

Člověk se sebou nemá být nikdy úplně spokojen, aby nezpohodlněl. Takže já si spíš říkám: „JEN dvě vítězství?!!“ 😉


Co tě přimělo zúčastnit se soutěže?

Velmi přesvědčiví „šéfové“ MFantasy. Hlavně ale láska ke knihám a ke kritizování – dvěma kratochvílím, v činnosti recenzenta tak krásně skloubeným. No a také ta vidina, že se konečně nebudu moci vymlouvat, že nemám čas na čtení.
Bez mučení se přiznám, že nějaké poměřování a křížení kordů s ostatními recenzenty bylo pro mne podružné. Bavilo mne porovnávat různé přístupy k jednomu textu, ale to je asi tak vše. V tomhle ohledu jsem to neprožívala.


Splnilo se ti, co jsi od Soutěže recenzentů očekávala?

Neustálé přejíždění cílových stanic v metru, stresy z uzávěrek, probdělé noci nad psaním mouder a nájezdy na knihovny k doplnění mezer? Ano, to se mi splnilo 😉
A to jsem ještě k soutěži dle mého přistupovala velmi „vlažně“. Obdivuji ostatní, co si každý měsíc brali několik knih a soutěží opravdu žili. Samozřejmě také obdivuji organizátory a v neposlední řadě Borise Hokra, který se snažil ke každé recenzi napsat komentář. Představuji si ho obrostlého pavučinami a mechem – v levé ruce jednu z hromady knih, pravou ruku křečovitě zkroucenou nad klávesnicí…


Sledovala jsi recenze ostatních? Byla mezi nimi nějaká, která tě vyloženě uchvátila?

Ze začátku jsem se snažila poctivě číst všechny recenze, později jsem se zaměřila na ty knihy, které jsem sama recenzovala a z ostatních si jen vybírala. Nedá se říci, že by mě něco přímo uchvátilo tak, že bych si to byla schopna vybavit i o půlnoci. Mnoho recenzí se mi ale líbilo – např. recenze Gibsonova Neuromancera od mého „stájového“ kolegy Jindry Střelce.

Celkově mi přišla úroveň soutěžících dost vysoká, ale nezaznamenala jsem nikoho, který by nad ostatní výrazněji vyčníval.

Komentáře

komentářů

About The Author

Leave a Reply