Díky Soutěži recenzentů ses dostal do redakce MFantasy. Kdy ses rozhodl zkusit štěstí a proč?

Prakticky v ten moment, co jsem viděl zvací dopis na Legii. Recenze už píšu několik let, věnoval jsem se ale především počítačovým hrám. Soutěž byla přesně ten impulz, který jsem potřeboval, abych vyzkoušel zase něco nového.


Co ti dala Soutěž recenzentů?

Tak především čtyři skvělé knihy zdarma, po kterých bych v obchodě asi normálně nesáhl 🙂 Ale vážně – tím nejdůležitějším je asi kontakt na nové prostředí a nesmírně milé lidi, kteří se věnují svému koníčku čistě z fandovského nadšení a ne kvůli penězům. Toho si opravdu vážím… Jestli se ale tou otázku myslí nějaký můj posun ve kvalitě, tak bohužel, žádné konstruktivní rady se mi nedostalo.


Účastnil by ses i dalšího ročníku?

Těžká otázka… vzhledem k tomu, že mě MFantasy již vzala pod svá křídla a naše spolupráce bude pokračovat, nevidím pro sebe v dalším ročníku soutěže žádný přínos. Když se podívám na všechna proběhlá kola, jen málokdy se s počtem bodů pro jednotlivé recenze mohu ztotožnit (nemyslím samozřejmě své recenze) a jelikož porotci v druhé půli definitivně rezignovali na jakékoli slovní komentáře, nemají jejich hodnocení žádnou vypovídací hodnotu.


Poradil bys váhavým čtenářům, aby se taky zkusili v příštím ročníku zapojit? Co musejí udělat?

Nejsem si jistý, jestli zrovna já, který skončil v soutěž na MFantasy předposlední, bych měl někomu dávat rady 🙂

Ale určitě to doporučuji alespoň zkusit! Pokud jste alespoň jednou v životě přemýšleli nad tím, že „Tohle zvládnu taky a určitě lépe,“ tak směle do toho – není co ztratit. Je to dobrá škola a poznáte, že to se všemi těmi uzávěrkami, požadavky na přepracování, redakčními systémy atd. není až taková sranda.

About The Author

3 komentáře

  1. Katriška

    Že to není sranda? No, neříkej Jindřichu, že jsi se nepobavil! 😉 Hlavně, že tě to neodradilo, neb slovy klasika:
    „Bez recenzenta webzin neuživíš. A uživíš-li, nepobavíš se. A pobavíš-li se…jen do pláče.“

    Ne, vážně – sranda to opravdu není 😀

Leave a Reply