FanFestový program ze světa fantazie

 

FanFest je místo, kde mají milovníci sci-fi a fantasy možnost, prohloubit znalosti o svých oblíbených spisovatelích nebo režisérech. V letošním programu FanFestu nebudou chybět přednášky o takových velikánech, jakými jsou Neil Gaiman, Stephen King nebo Michael Ende.

FanFest je krátký filmový festival zaměřený na sci-fi a fantasy. Proběhne dny 7. – 10. července v rámci Festivalu fantazie. Na FanFestu návštěvníky tradičně čekají tři typy programu. Jedním z nich je promítání a soutěž amatérských filmů, což organizátoři berou spíše jako setkání filmařů, kde není důležité vyhrát, ale zúčastnit se – popovídat si, získat inspiraci a naučit se nové filmařské triky. Více zkušeností mohou načerpat z přednášek odborníků, kteří poodkryjí tajemství filmové tvorby. Dalším typem programu jsou přednášky o režisérské legendě, tentokrát o Kennethu Branaghovi. Určitě nebude chybět ani promítání jeho filmů. Kromě tohoto programu budou mít fanoušci sci-fi a fantasy možnost poslechnout si přednášky o filmových adaptacích sci-fi a fantasy literatury, komiksů a mýtů.

 

Program FanFestu přinese například přednášku zaměřenou na filmové zpracování známých knih Neila Gaimana Koralína nebo Hvězdný prach. Dozvíte se o dvojí proměně Bastiena, se kterou tvůrci kultovního filmu Nekonečný příběh vůbec nepracovali. Bude odhaleno tajemství filmu Muži v černém a také zpracování známých hororových románů Stephena Kinga. Přednášející se budou zabývat porovnáním předlohy a filmu, archetypální symbolikou, úlohou nadpřirozených bytostí a možnostmi interpretace knih a filmů.

 

Více o FanFestu a jeho programu se dozvíte na internetových stránkách www.fanfest.cz

 

Barbora Sommerová

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply