S menším zpožděním, ale přece. Jsou tu výsledky soutěže o zaklínačskou knihu Žár krve od Petry Neomillnerové. Ptali jsme se:

Co vás na knihách Petry Neomillnerové nejvíce přitahuje?

A slíbili jsme vám také, že zveřejníme několik zajímavých odpovědí. Tady jsou:

Irónia, sarkazmus, trpká životná skúsenosť, túžba prežiť… všetko, s čím sa identifikujem 🙂

Na díle Petry Neomillnerové mne nejvíce přitahuje právě to, že její hlavní postavy (a vlastně asi žádná z jejích postav) nesou nikdy nějaké vyumělkované, nebo nějak přehnaně kladné, či vysloveně průhledné. Právě naopak, mají i své stinné stránky, na nic si nehrají, a to jim přidává na osobitosti i na poutavosti, právě tím, jak autorka odhaluje i jejich slabosti, a nedělá z nich žádné přeslazené klaďase.

Dobrý den , na knihách Petry Neomillnerové mne přitahuje hlavně to, že podněcují fantazii čtenáře a umožňují prožít nejrůznější dobrodružství i konzervativním jedincům….  a jsou prostě úžasné, a velmi velmi chytlavé , pomalu se nejde odtrhnout. Dokonce já osobně občas dávám přednost čtení dlouho do noci před spánkem.

No mne sa tam najviac paci styl akym to pise a ze autorka je nezneho pohlavia, a hladanie takeho povabu ktory kazda slecna (dama, pani) ukryva vo svojej tvorbe. 🙂


Bylo vidět, že všichni po této knize toužíte, ale vylosovat jsme mohli jen jednoho. Přání si tentokrát splnil Michal Pavlič! Gratulujeme!

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

One Response

Leave a Reply