S menším zpožděním, ale přece. Jsou tu výsledky soutěže o zaklínačskou knihu Žár krve od Petry Neomillnerové. Ptali jsme se:

Co vás na knihách Petry Neomillnerové nejvíce přitahuje?

A slíbili jsme vám také, že zveřejníme několik zajímavých odpovědí. Tady jsou:

Irónia, sarkazmus, trpká životná skúsenosť, túžba prežiť… všetko, s čím sa identifikujem 🙂

Na díle Petry Neomillnerové mne nejvíce přitahuje právě to, že její hlavní postavy (a vlastně asi žádná z jejích postav) nesou nikdy nějaké vyumělkované, nebo nějak přehnaně kladné, či vysloveně průhledné. Právě naopak, mají i své stinné stránky, na nic si nehrají, a to jim přidává na osobitosti i na poutavosti, právě tím, jak autorka odhaluje i jejich slabosti, a nedělá z nich žádné přeslazené klaďase.

Dobrý den , na knihách Petry Neomillnerové mne přitahuje hlavně to, že podněcují fantazii čtenáře a umožňují prožít nejrůznější dobrodružství i konzervativním jedincům….  a jsou prostě úžasné, a velmi velmi chytlavé , pomalu se nejde odtrhnout. Dokonce já osobně občas dávám přednost čtení dlouho do noci před spánkem.

No mne sa tam najviac paci styl akym to pise a ze autorka je nezneho pohlavia, a hladanie takeho povabu ktory kazda slecna (dama, pani) ukryva vo svojej tvorbe. 🙂


Bylo vidět, že všichni po této knize toužíte, ale vylosovat jsme mohli jen jednoho. Přání si tentokrát splnil Michal Pavlič! Gratulujeme!