(Brno, 19. 4. 2011) – český autor František Novotný zahajuje ediční řadu Kroniky karmínových kamenů knižním románem o ikoně české literatury, Boženě Němcové, knihou Prsten od vévodkyně. Skutečné události ze života této významné postavy českých dějin se v příběhu prolínají s fikcí a vše zasahuje až do současné reality.

Co všechno zajímalo StB a kdo disponuje získanými informacemi? Co vedlo autora ke spojení jména Boženy Němcové a StB? Proč kniha není pouhou biografií slavné spisovatelky a řadí se spíše do fantasy literatury? Jak se píše historický román s přesahem do současnosti a nebál se autor ožehavých témat?

To a mnohé další se dozvíte:
5. 5. 2011 (čtvrtek) od 17 hodin, Palác knih Luxor, Václavské náměstí, Praha.
Autorské čtení spojené s autogramiádou. Knihu pokřtí spisovatelka a vedoucí projektu KKK Františka Vrbenská.
15. 5. 2011 (neděle) ve 13 hodin, Autorský sál v levém křídle Výstaviště Praha, Holešovice.
Povídání s autorem se uskuteční i v průběhu knižního veletrhu Svět knihy, kam jste srdečně zváni. Hostem bude Františka Vrbenská.

Všichni zájemci mohou získat více informací o nové knize na internetové adrese www.zonerpress.cz.


Květa Filipi

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply