Súťaž recenzentov sa pomaly, ale isto blíži ku svojmu koncu.  Prísun kníh z nakladatelstiev Laser-books, Argo a Triton, sa zastavil a nás čaká ešte desať napínavých kôl, v ktorých sa rozhodne o tom, kto získa primát v kategóriách recenzent a webzin.  Aj keď súťažiaci a webziny  ešte tŕpnu ako to cele dopadne, organizátor celého projektu Martin Šust môže pomaly rekapitulovať.


Ako by si zhodnotil priebehu súťaže ?

Celá soutěž je koncipována tak, aby pomáhala webzinům ve hledání a zlepšení recenzentů, a tak hodnocení přísluší především jim. Dalším aspektem je zlepšení spolupráce nakladatelů s webziny, což se myslím částečně zdařilo, ale chce to ještě dopilovat. Doufám, že se podaří připravit další ročník soutěže, ve které se nám podaří drobné nedostatky odstranit.


Čo najdôležitejšie prisiesla tato súťaž pre fantasy komunitu?

Nevím jak pro fantasy komunitu, ale obecně myslím upozornila na několik do nedávna skrytých talentů. Tu a tam se objevují názory, že webová kritika je slabá a řada jednotlivých recenzí tomu možná i nasvědčuje, ovšem existují také recenzenti, na které je spolehnutí. A tak je to ostatně všude. Aby soutěž přinesla něco i pro fantasy komunitu, musely by ji weby asi více propagovat a to není až tak jejím účelem. Neděláme ji proto, aby nás plácali po ramenou…


Plánuje sa ďalší ročník?

V tuhle chvíli to závisí na tom, zda se dohodneme s nakladateli i webziny, ale ano, myslím, že soutěž je přínosná a rád bych vyhlásil další ročník. Je to časově vcelku náročná činnost, ze které neplyne žádná finanční odměna, ale to je pro web prozatím příznačné a já s tím nemám problém.


Chystajú sa v ďalšom ročníku oživenia / zmeny?

Určitě, první ročník byl spíš takový pokus s jedním nakladatelem, teď jsme rozšířili počet nakladatelů i webzinů a druhý ročník opět přinesl nové zkušenosti. V průběhu „soutěžní přestávky“ bych rád vyzkoušel něco trochu jiného a pokud se to povede, pak by další ročník mohl být živější a snad i opět kvalitnější.


Plánuješ do budúcna aj nejaké nové projekty podobného typu ako je Súťaž recenzentov?

Už jsem to naťukl v předchozí odpovědi. Ano, plánuji něco trochu jiného, ale pokud se to povede, tak bych to v dalším ročníku včlenil do soutěže. Osobně rád pracuji se začínajícími či mladými publicisty se zájmem o žánr a dokud mě to bude bavit a najdu si na to trochu volného času, budu v tom pokračovat.


Ďakujem za rozhovor.

Komentáře

komentářů

About The Author

One Response

Leave a Reply