Do největšího setkání fanoušků sci-fi, fantasy, Japonska a mnoha jiných témat zbývá ještě nějaký ten pátek. Přesto organizátoři jednotlivých linií už začali pomalu, ale jistě vše připravovat, aby každý den byl plný zajímavých a různorodých přednášek, promítání a workshopů.

Nemluvě potom o organizaci festivalu, kterému šéfuje Václav Pravda, známý organizováním série FF a Pragoffestu. Již delší dobu je znám rozpis jednotlivých linií. Místností, kde se budou konat, a jak dlouho. Registrace na již 16. ročník Festivalu fantazie je v plném proudu a tým organizátorů slibuje bezvadnou fantasy dovolenou.

Těm, kteří tento festival neznají, ho mohu představit jako setkání těch nejzajímavějších, nejdivnějších lidí v ČR a ve Střední Evropě všeobecně. Kromě spousty obyčejných fanoušků zde potkáte i tak velké fanoušky, že se oblékli do kostýmů vašich oblíbených i neoblíbených postav.

Také tu narazíte na spisovatele, ať už známé či méně známé, zahraniční i české herce, se kterými se konají besedy a většinou si s nimi lze promluvit i normálně v prostorách festivalu. Například minulý rok navštívil tento festival například David Nykl, kterého bude většina lidí znát z role trochu sprostého doktora Radka Zelenky v seriálu Hvězdná brána: Atlantida. Ze zahraničních to pak byl charismatický Rick Worthy, který si zahrál kromě jiného malou roli v Hvězdné bráně a pak jednu z hlavních v Battlestar Galactice co by jeden z Cylonu.

I letos pořadatelé slibují zajímavé hosty a zajímavé pořady a myslím, že nejsem jediný, kdo se do Chotěboře těší stejně, jako každý rok.

Abych se však vrátil k tématu, zeptal jsem se Šimona Bezvody alias Jeremyho, vedoucího linie AMcon (anime, manga a Japonska),jak probíhají jeho přípravy na pět dní jeho linie.

Ahoj, chtěl bych se tě zeptat, co dělá takový vedoucí linie před samotným festivalem?

Ahoj, no jsou to různé drobné, ale časově náročné práce. Jako příklad ti uvedu tvorbu webových stránek, naverbování přednášejících, vytvoření samotného letáčku a nakonec, což je nejhorší a nejsložitější, je tvorba samotného programu. Letos máme pět dní.

A na co se tedy můžeme těšit?

To je tak trochu ještě otázkou budoucnosti, přednášející hledají nápady na nové přednášky, popřípadě uvažují, zda použijí své staré přednášky. Každopádně můžeme všem slíbit, že s celým týmem uděláme maximum, aby lidi odcházeli spokojení. Čekejte tedy smršť přednášek o anime různých žánrů, přes mangu až po ty humorné věci kolem. Neminou Vás také různé soutěže a workshopy. Samozřejmě pokud by měl někdo zájem o přednášku, stačí mne kontaktovat. Více informací naleznete na www.amcon.cz

Jak ses dostal k organizování?

AMcon jsem převzal po svém bratrovi, který ho založil.

Kolikátý je to vlastně už ročník?

Letos už šestý.

Děkuji ti za odpovědi a představení své linie.

Já taky děkuju a těším se na brzké shledání na AMconu 2011!


A co vy? Přijedete se podívat, potkat nové lidi, kteří se stejně zdraví, nosí podobné uniformy, odpovídají hláškami ze svých oblíbených seriálů, anebo zůstanete věrní domovu popřípadě klasickým klišé dovolených?

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch.

Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj…

Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars.

Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných.

Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan.

Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye.

Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko.

Porotce literární soutěže O Dračí řád.

About The Author

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch. Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj... Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars. Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných. Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan. Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye. Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko. Porotce literární soutěže O Dračí řád.

Leave a Reply