Je to tak, napjatě očekávaná novinka z řady The Sims se konečně dostává na pulty obchodů a MFantasy se podařilo získat pro vás jednu soutěžní kopii hry! Proto neváhejte a odpovězte na naši otázku! Pokud se na vás štěstí usměje, hra je vaše! Zúčastnit se smí i soutěžící ze Slovenska.

The Sims Medieval přivádí simíky do doby hradů a rytířů ve zbrusu nové grafice a s novými způsoby hraní. Vůbec poprvé si hráči mohou vytvářet vlastní hrdiny, vydávat se na výpravy a budovat vlastní království. V příbězích hráčů, plných dramatu, lásky, konfliktů a humoru, jsou možnosti projevení tvořivosti nekonečné.

Soutěžní otázka zní:

Na jakou postavu ve hře se nejvíce těšíte a proč? Toužíte si zahrát za barda, rytíře, či třeba krále? (Viz článek o hrdinech, nebo informace o povinnostech hrdinů níže)

Tentokrát žádná odpověď není špatná, tak se nebojte podělit se s námi o svůj názor! Losovat budeme ze všech odpovědí.


Odpovědi posílejte na email soutez@mfantasy.cz a do předmětu uveďte heslo „Medieval“.

Odpovědi posílejte do středy 30. 3. 2011, vítěz bude vylosován následující den. Pro více informací o The Sims Medieval navštivte: www.ea.com


Cenu do soutěže věnovala společnost EA Czech. Děkujeme!


Povinnosti

Život Simíků v království je dost rušný. Nejen že musí plnit úkoly a třeba také hledat pravou lásku, ale musí plnit i své každodenní povinnosti. Některé jako placení daní musí udělat každý obyvatel království. Jiné se odvíjí od povolání hrdinů. Například Bard musí za určitý čas napsat divadelní hru, zatímco lékař může být povolán k poskytnutí první pomoci.

Odměny a tresty

Povinnosti musí být splněny během daného času, jinak si váš Simík bude muset vytrpět jisté následky jako třeba negativní náladovku, pokutu nebo i konečný trest – popravu. Avšak pokud svým povinnostem hrdina dostojí, dostane pozitivní náladovku, větší soustředění a někdy i pokrok v úkolu.

Povinnosti při povolání

Jak bylo uvedeno výše, některé z povinností, které postihnou vašeho hrdinu jsou závislé na jeho povolání. Čtěte dále, abyste o nich zjistili více – ale pozor, rozhodně to nejsou všechny, spíše vzorek toho, co můžete očekávat.

Bard

Bardova hlavní povinnost je poskytnout ostatním Simíkům úlevu od jejich denních starostí a problémů – dalo by se říct, že rozptýlení od jejich vlastních povinností! Bard tráví nejvíce času tím, že slouží umění – hledá inspiraci, cvičí na loutnu a píše básně.

Kovář

Když nekuje brnění a nespravuje meče, často se potuluje po království a hledá různé nerosty. Jeho povinnosti pomáhají zajistit bezpečnost království. Pokaždé když se potí nad výhní a vyrábí meč nebo brnění, jeho tvrdá práce zajišťuje klidný spánek královi.

Jakobínský kněz

Tento přísný kněz podporuje Simíky jinak – duchovním vedením. Ať už je obrací na svou víru, dává jim rozhřešení, slouží mše nebo léčí svým požehnaným dotykem, jeho hlavní záměr je udržovat své stádo oveček v dobré víře.

Rytíř

Jako silná paže království – rytíř prosazuje zákony. Může být vyzván k souboji, udržování svých zbraní v perfektním stavu, strážit vchod do lesa nebo diskutovat o zahraničních záležitostech.

Obchodník

Povinnosti obchodníka se většinou točí okolo zajišťování zboží, které Simové potřebují a chtějí. Musí přesvědčovat zákazníky, lichotit jim nebo se plavit do jiných zemí a získávat exotické zboží.

Král

Král dohlíží na blaho celého království. Ptá se Simíků, jak se jim daří, vyhlašuje nařízení, píše smlouvy, vyslýchá petice, plaví se do nových zemí a podobně. Každá z jeho akcí může mít velký dopad na celé království a tak musí přemýšlet nad vším, co dělá.

Peteránský kněz

Tento kněz obrací Símíky na svou víru a dává jim požehnání. Ať už dává kázaní nebo studuje, Peteránský kněz se často koncentruje na boží vedení.

Lékař

Lékař se zaměřuje na tělesné blaho Simíků. Sbírá byliny, prohlíží Simíky, poskytuje první pomoc, vyrábí léky a mnoho dalšího. Jakmile jsou jeho schopnosti vyspělé, může dokonce provádět operaci, aby naplnil svoji nejpodstatnější povinnost – léčit.

Špeh

Špehovy povinnosti jsou často mimo zákon, někdy pro dobro království a někdy pro jeho vlastní. Vyrábí jedy, odposlouchává rozhovory a krade poklady.

Čaroděj

Mysl má zaměřenou na magii, své dny tráví – občas i noci – sbíráním bylinek, vyráběním lektvarů, prováděním výzkumu, a sesíláním kouzel.