Dnes si nepovíme správné výsledky, jako tomu bývá obvykle. V soutěži o The Sims Medieval totiž odpověděl správně každý. Ptali jsme se, za jakého hrdinu se nejvíce těšíte a proč. Odpovědi byly rozmanité, ale ukázalo se, že většina z vás se nejvíc těšila na čaroděje. Pozadu nezůstal ani lékař nebo král. Další z vás se také těší na barda či špeha.

Některé z vašich odpovědí:

„Nejvíce se těším na hrdinu čaroděje. V The Sims 2 byly čarodějky velice dobře zpracovány, takže to může být už snad jen lepší. Těším se na začarovávání simíků a vycházení za tmy ke sbírání bylinek, potají, aby mě nikdo nechytil a nezavřel (prý se to hlavně těm zlým stává a já budu hodně ZLÁ). Také se těším, až budu vytvářet své oblíbené čaroděje (Yennefer ap.) v CASu. Doufám, že čaroděj bude mít možnost ovládat jiného simíka a přinutit ho něco udělat. Bylo by pak fajn mít zlého čaroděje ovládajícího královnu.“

„Chtěl bych si v The Sims medieval zahrát za kováře protože mám moc rád středověké řemesla a a rád bych sloužil lidem a králi.“

„Nejvíce se těším a ráda bych si zahrála za lékaře. Mají neuvěřitelnou moc a obdivuji je nejen v této hře. Sbírání bylinek a výroba léků může být velmi zajímavé a vzrušující, když na každém rohu číhá nebezpečí. Jejich povinností je léčit ostatní Simíky a to mě velmi láká.“

„Asi na špeha, barda a kráľa, ale najviac na špeha. Pretože ma budú baviť jeho úlohy, keď bude nenápadný, keď bude kradnúť, keď bude dávať jed do vína. Niežeby som mala rada smrť, bude to robiť len kvôli kráľovstvu, samozrejme.“

„Nejvíc asi na Barda protože přinásí lidem lepší náladu svými baladami a přiběhy o různých skutcích,dobrodružstvích hrdinů a celkově je to postava plná radosti a veselý.“

„Teším sa na všetky postavy, pretože každá má v sebe niečo výnimočné. No najradšej by som hrala za kráľa, pretože môže rozhodovať o osude iných, každé jeho rozhodnutie je dôležité, má stále niečo na práci a nikdy sa nenudí, všetci ho musia poslúchať a len on povie akým smerom sa bude vyvíjať jeho kráľovstvo. Jednoducho celý svet je v jeho rukách…“

„Určitě u mě zvítězil rytíř. Můžu s ním prožívat spoustu dobrodružství, utkat se v mnoha soubojích, ale také si může užít trochu romantiky. Potká krásnou, mladou princeznu, kterou požádá o ruku a stane se králem. Ale kdyby se stal králem, měl by hodně povinností a musel by rozhodovat vždy správně. A můj rytíř by rozhodoval jen správně. Proto bych si vybral rytíře.“

„V The Sims Medieval si nejvíc toužím zahrát za čaroděje, protože je to mistr tajemna a magických sil. Myslím si, že jeho mocná kouzla dokážou zásadně ovlivnit osud celého království. Zajímalo by mě, jak probíhá vytváření lektvarů a jak si vůbec celkově dokázali vývojáři The Sims s touto postavou poradit. Už se nemůžu dočkat, až jeho schopnosti víc prozkoumám.“

„Lekář – protože, žádné jiné povolání nemůže přikládat pijavice :-D.“


A teď konečně jméno výherce. Za krále si bude moct zahrát Ivan Tálský z Teplic! Gratulujeme!

Ostatním přejeme hodně štěstí v další soutěži, která začíná právě teď. Pojďte znovu zkusit štěstí, tentokrát s knihou MAGIE MRTVÝCH!Na závěr ještě několik slov o vlastnostech Simíků:

Není Simík jako Simík – každý má své unikátní vlastnosti, které nejenže určují, kdo je, ale mají i vliv na to, jak se chová a jak zachází s ostatními. Vlastnosti Simovi vyberete v CAS, když ho vytváříte a vždy si je potom můžete zobrazit na panelu Simologie – stačí jen nechat chvilku myš nad obrázkem vlastnosti a zobrazí se vám její popis.

Seznámení

Když se váš Simík setká s jiným, může si něco zjistit o jeho vlastnostech prostě tak, že s ním mluví a poznává ho. Simové si většinou lépe rozumí, když mají alespoň jednu stejnou vlastnost. Poté, co Simík vyzjistil všechny vlastnosti druhého, můžete se na ně podívat v panelu Vztahů, klikem na toho určitého Simíka.

Osudové vady

K dvěma normálním vlastnostem vždy musíte vybrat ještě jednu osudovou vadu. Většina osudových vad, jak už jste si jistě domysleli, je negativní a pro Simíky je to doopravdová výzva. Ale pokud Sim tvrdě pracuje, může ji překonat tím, že dokončí úkol Legendární vlastnost – pokud se mu to podaří, jeho osudová vada je nahrazena Legendární vlastností. Tento úkol není vždy k dispozici, takže si na něj musíte počíhat.

Různorodost Simíků

Ať už je váš Simík dobrodružný nebo výřečný, ale potýká se s krutostí nebo chamtivostí; marnivý zaslepený arogancí, všechny jeho vlastnosti i osudové vady určují, jak bude prožívat celý život. Seznam níže obsahuje všechny vlastnosti, které můžete přiřadit vašim Simům stejně jako osudové vady.

Vlastnosti

Dobrodružný (Adventurous) – Dobrodružní Simíci milují vzrušení a vydávají se na různé výpravy – čím nebezpečnější, tím lepší.

Galantní (Chivalrous) – Je laskavý, zdvořilý a věrně následuje vznešenou myšlenku lásky.

Kreativní kuchař (Creative Cook) – Jídla od něj chutnají lépe a trvá mu méně času je připravit.

Oddaný (Dedicated) – Miluje práci, ale často si naloží více, než může zvládnout – ovšem když se mu to podaří, má za to větší odměny.

Přírodně založený (Earthy) – Miluje přírodu, je rád venku a skvěle vypadá v zeleném nebo hnědém oblečení.

Výřečný (Eloquent) – Má dar výmluvnosti, stačí mu jen pár slov k tomu, aby ostatní přesvědčil, inspiroval nebo uklidnil.

Zlý (Evil) – Má velké potěšení z neštěstí ostatních a preferuje život tak daleko od dobra, jak je to jen možné.

Snadno se rozruší (Excitable) – Nadchne se skoro vším a užívá si, když se mu v životě dějí dobré věci.

Přátelský (Friendly) – Je rád ve společnosti svých přátel a je dobrý v navazování a udržování vztahů.

Miluje zábavu (Fun-loving) – Užívá si života a ačkoliv mu občas říkají, že je dětinský, jeho to od legrace neodradí.

Hodný (Good) – Pomáhá přátelům a rodině, rozdává peníze potřebným a utěšuje lidi kolem sebe.

Chamtivý (Greedy) – Touží po penězích každým kouskem těla a z každého Simolu má obrovskou radost.

Smlouvač (Haggler) – Prodavači mu hází pod nohy samé slevy.

Nadějný sirotek (Hopeful Orphan) – Celý život hledá své ztracené rodiče – někde přece musí být!

Vtipálek (Jokester) – Ve všem vidí tu lepší stránku a vždy má v záloze nějakou vtipnou historku.

Rodinný typ (Loves family) – Je velmi blízce spojen s rodinou, miluje ji a často o ní mluví.

Vzdělanec (Scholarly) – Má silnou touhu naučit se vše o světě okolo něj, je fascinován dokonce i nejvíce obyčejnými věcmi a vždy si rád přečte dobrou knihu.

Samotář (Solitary) – Preferuje samostatnost a rád dělá své povinnosti o samotě. Stydí se před těmi, které nezná a cítí se nesvůj ve společnosti lidí.

Zanedbaný (Unkempt) – Nestará se o svůj zevnějšek – čím je špinavější a víc páchne, tím líp se cítí.

Marnivec (Vain) – Je nejkrásnější na světě – alespoň si to myslí – tak proč jen ostatní nedokážou ocenit, jak je úchvatný?

Jeho rodiče pozřela velryba (Whale Ate My Parents) – Ve středověku byly lidožravé velryby velkým nebezpečím, dokonce se říká, že oceán vznikl ze slz sirotků, kteří tu zbyli po rodičích, jež pozřela velryba.

Osudové vady

Krvežíznivý (Bloodthirsty) – Pořád hledá boj a nikdy nenechá žádnou výzvu bez povšimnutí.

Závislý hráč (Compulsive Gambler) – Je posedlý hraním a s vidinou výhry neváhá prosázet celé své jmění.

Zbabělý (Cowardly) – Žije v neustálém strachu o svůj život, svět je pro něj děsivé místo a často se bojí i neškodných věcí. Někdy dokonce omdlí nebo uteče.

Krutý (Cruel) – Má v sobě hodně potlačované zlosti a opovrhuje světem. Dost často si potřebuje vybíjet svůj vztek na jiných.

Prokletý (Cursed) – Osud je k němu nelítostný, věci se nikdy nedějí tak, jak by měly.

Opilec (Drunkard) – Má milující-nenávistný vztah s alkoholem. Miluje ho, pije často a ve velkém množství, ale doopravdy ho nenávidí, když se druhý den probudí.

Hloupý (Fool) – Je roztržitý a postrádá selský rozum. Často se nechá rozptýlit a zapomene, kam jde.

Nenasytný (Glutton) – Je pořád hladový a nikdy nemá dost jídla.

Arogantní (Hubris) – Je tak zaměřený na sebe, že když úspěšně vykoná nějakou věc, jeho arogance ho úplně zaslepí.

Nejistý (Insecure) – Nemá příliš velké sebevědomí, zvlášť při jednání s ostatními. Často je nervózní a propadá depresi, když život nejde podle jeho představ.

Nespavec (Insomniac) – Nemůže usnout, když chce a tím pádem je často tak unavený, že usne třeba během dne, právě když se mu to nejmíň hodí.

Nemrava (Licentious) – Je romantický, ale ne vyloženě „zdravě“ – pořád hledá nějakou milostnou akci, ale nikdy nemyslí na následky.

Mizantrop (Misanthrope) – Jenom opovrhuje a pohrdá ostatními a rozhodně se to nestydí ukázat. Opravdu nevychází dobře s ostatními.

Morous (Morose) – Málokdy je v dobré náladě a je těžké ho udělat šťastným – on totiž vůbec nechce být šťastný.

Malý vzrůst (Puny) – Je fyzicky slabý a nanicovatý, sotva se udrží v boji a skoro jakákoliv činnost ho hned unaví.

Neotesanec (Uncouth) – Postrádá schopnost se dobře vyjadřovat a každý moment jeho života je provázen chabým plánováním a špatně vybranými slovy.

Slabá konstituce (Weak Constitution) – Je křehký a těžko se dostává z nemoci, jeho žaludek často odmítá jídlo i pití.


 

Komentáře

komentářů

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply