Opět jedna soutěž o knihu! Otázky jsou jen tři a nejsou vůbec těžké. Na koho čeká novotou vonící kniha Magie Mrtvých?

Otázky:

Jak se jmenuje hlavní hrdinka?

Ve kterém městě se příběh odehrává?

Kolik knih má doposud tato série?

Odpovědi posílejte na email soutez@mfantasy.cz a do předmětu uveďte heslo „Magie mrtvých“. Nezapomeňte připsat také svou poštovní adresu, abychom věděli, kam vám máme knihu poslat v případě, že vyhrajete.

Odpovědi posílejte do středy 6.4.2011, vítěz bude vylosován následující den.


PŘICHÁZÍ  SYMPATICKÁ  DRSŇAČKA  Z ATLANTY – KATE DANIELS

MAGIE MRTVÝCH

ILONA ANDREWS
Počet stran: 256·
Provedení: váz. s přebalem·
Rozměry: 145×205·
Překladatel: Hana Šimečková·
Autor obálky: Adam Dragon·
EAN 9788073981211·

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie…
Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá temná kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Pak se ale technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí. Jen po ní zbydou nejrůznější druhy paranormálních problémů.
Kate Daniels se živí likvidací takovýchto magických potíží. Když je ale zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládající upíry a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série neobyčejně brutálních vražd – a smrt Katina opatrovníka by s touto záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate nemilosrdně tlačí, aby případ co nejrychleji vyřešila, a ona si s postupem času začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže strávit…

Ilona Andrews a její sága o Kate Daniels
(*1976, *1970)
Ačkoliv se Ilona Andrews jeví na první pohled jako čistě ženské jméno, ve skutečnosti se za tímto pseudonymem skrývá manželská i autorská dvojice Ilona a Andrew Gordonovi. Ilona se narodila ještě v Sovětském svazu a do Spojených států se dostala až jako teenager. Andrew je oproti tomu rodilý Američan, který sloužil v námořnictvu a později i v armádě. Ovšem zvěsti o tom, že on byl elitním americkým špionem s povolením zabíjet a ona tajemnou ruskou agentkou, která ho nakonec svedla, jsou zlomyslnou fabulací jejich literární konkurence. Kterou ovšem s velkou chutí šíří sama autorská dvojice :-). Ve skutečnosti se poznali až na univerzitě, kde Ilona studovala biochemii a Andrew jí začal pomáhat s psaním první knihy. V současnosti žije tato sympatická dvojice v Oregonu společně se dvěma dětmi, třemi psy a kočkou.

Do žánru městské fantasy vstoupila Ilona Andrews románem Magie mrtvých (Magic Bites, 2007). V něm se poprvé na scéně objevila Kate Daniels, která se jako žoldačka nechává najímat k řešení různých problémů souvisejících s nadpřirozenými bytostmi. Těch je ve světě, který prodělal jakousi magickou apokalypsu, víc než dost… Román čtenáři přijali velmi příznivě, takže se autoři mohli pustit do dalšího psaní. Cyklus má zatím pět knih, vedle již zmiňované Magie mrtvých je to ještě Magic Burns (2008), Magic Strikes (2009), Magic Bleeds (2010) a Magic Slays (2011).

Více informací najdete na autorském webu www.ilona-andrews.com


Komentáře

komentářů

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply