Datum vydání hry, která kombinuje klasické “Simíky” se středověkou fantasy atmosférou, se nezadržitelně blíží. Pro vyčkávající fanoušky tu máme pár rad, jak se vypořádat se vztahy ve středověkém světě.


Od politických sňatků až po pravou lásku, vaši Simíkové mohou v The Sims Medieval zažít celou řadu vztahů. Ať už Simové hledají výhodné spojenectví nebo jsou připraveni založit rodinu, určitě někde ve světě najdou svou chybějící polovinu. Co udělají, když se s ní setkají, je jen na vás.

Praví přátelé

Potom, co Simík potká jiného, stanou se známými. Když jsou si sympatičtí a tráví spolu dostatek času, jejich vztah se přehoupne v přátelství. Stav vztahů vašeho Simíka můžete vidět kde jinde než na Panelu vztahů – také tu můžete vidět jeho úhlavní nepřátele (pokud nějaké má). Přátelé zůstávají v kontaktu tak, že si posílají poštovní holuby, setkávají se v krčmě nad džbánkem piva nebo se poflakují u Soudné jámy a baví se trestáním provinilců.

Začínající romance

Přátelství je úžasným začátkem pro případnou začínající romanci. Jak si jsou Simové bližší, roste nabídka sociálních interakcí, které mohou používat a to vám dává možnost lépe si vybírat, jak se budou sbližovat. Takže i když je váš Simík okamžitě fyzicky přitahován k jinému, rozhodně se vyplatí nejdříve rozvinout přátelství. V The Sims Medieval sice není nic jako námluvy, ale Simíkové spolu musí strávit určité množství času, aby se pořádně poznali a vyjádřili si náklonnost. Jakmile Simík strávil dostatek času usilováním o jiného, objeví se možnost „Navrhnout manželství“.

Svatba

Po zasnoubení je čas si vybrat čas a místo konání svatby! Pokud jeden z manželů má co dočinění s kostelem, můžou se rozhodnout uspořádat obřad tady. Více světsky zaměření Simíci jinak mohou svatbu uspořádat v jakékoliv budově v království.

Být ženatý/vdaná nabízí množství výhod pro šťastný pár. Samozřejmě obdrží svatební dar a vašemu hrdinovi dokonce bude zvýšen plat. Inu nezbývá nic jiného než popřát novomanželům vše nejlepší do budoucích let!

Nešťastně až do smrti?

Občas novomanželé zjistí, že se k sobě prostě nehodí. Pokud nešťastný pár dosud nenaplnil své  manželství, může ho jednoduše zrušit – vyberte interakci „Anulovat manželství“ a nechte zklamaný pár jít svými vlastními cestami. Pokud už ovšem uzavřeli svatební smlouvu, musíte pořádat některého z členů duchovenstva o rozvod.

A s dítětem jsou tři!

Když se dva Simíkové opačného pohlaví intimně sblíží, je šance, že žena otěhotní. Těhotenství je pro ženu náročné, tak udělejte vše pro to, aby měla dostatek odpočinku a přiměřené výživy. Po jisté době samozřejmě porodí dítě – někdy i dvojčata.

Po porodu se matka musí o novorozence určitý čas starat. Když je dítě dost staré, je odstaveno a může jíst se zbytkem rodiny.

Tolik Simíků, které můžete potkat a tolik vztahů, které můžete zažít, přátelství a romance jsou jen jedním z mnoha jiných dobrodružství, které vaše Simíky potkají v The Sims Medieval!