Už dlouho jsme o nic nesoutěžili, je čas to tedy napravit! Kdo správně zodpoví tři naše otázky, může vyhrát Válečného proroka od R. Scotta Bakkera (vyjde začátkem února), tak neváhejte a pojďte do toho! Ukázku z knihy si můžete přečíst zde.

Anotace:

Svatá válečná výprava, která má vyrvat z rukou jinověrců posvátné město Šimeh, se po dlouhých přípravách a vyjednáváních konečně dává na pochod. Před sebou má dálky, planiny zamořené přízraky, nekonečné pouště, nepoznaná strádání, ale také příslib kořisti a slávy. Především však jistotu, že v neznámé krajině číhá nepřítel. Jenže – co když se nebezpečnější nepřítel než ten, s nímž přišla bojovat, skrývá v jejích řadách?

Vojsko, jaké tento svět nespatřil tisíce let, s sebou unáší také postavy, které se v jeho řadách sešly z různých pohnutek v závěru románu První přichází tma. Čaroděj Achamian s obavami sleduje přibývající znamení, která věští Druhou apokalypsu a znovuzrození obávaného Neboha. Zmítaný výčitkami, že zrazuje vše, co pro něho doposud bylo důležité, netuší, že nejtěžší zkoušky teprve přijdou. Barbarský náčelník Cnaiür se ocitá výš, než kdy čekal, ale o to propastnější jsou hlubiny šílenství, do nichž může upadnout. A Kellhusovi, princi z neznáma, zřejmě není cizí nic, co mu může pomoci k získání většího vlivu nad Služebníky Klu, těžce postupujícími za svým cílem na jih.

Naše otázky:

1. Kolikátá kniha v sérii je Válečný prorok?

2. Jak se jmenuje první kniha série?

3. Jaké národnosti je autor?


Pozor, změna emailové adresy! Odpovědi nyní posílejte na email soutez@mfantasy.cz a do předmětu uveďte heslo „Válečný prorok“. Nezapomeňte připsat také svou poštovní adresu, abychom věděli, kam vám máme knihu poslat v případě, že vyhrajete.

Odpovědi posílejte do soboty 29. 1. 2011, vítěz bude vylosován následující den.