Sci-fi portál Vanili zveřejnil výsledky soutěže O nejlepší, nejkratší scifi povídku 2010! Tříčlenná porota udělovala body za vtipnost, originalitu a příslušnost k žánru science fiction. MFantasy vám přináší trojici vítězných mikropovídek a rozhovor s vítězem soutěže, který má mimo jiné na kontě jednu recenzi pro náš magazín. Zde si také můžete prohlédnout sborník povídek, které postoupily do finále.

[box]1. místo: Jiří Smečka

„Ty chlípníku, nešmíruj mě, když se nabíjím!“ řekla a zakryla si napájecí zdířku.

2. místo: Martin Černer

Ráno. Postaví se k zrcadlu a z rotačního zásobníku si začne vybírat tvář na dnešní den.

3. místo: Katka Vrbácká

Doběhl před zrcadlo a čekal, než dorazí světlo, aby se mohl podívat.[/box]Mikrorozhovor s Jiřím Smečkou, autorem vítězné mikropovídky:

Jak dlouho Ti trvalo napsat tuto povídku?

Zhruba půl hodiny. Měl jsem i jiné návrhy, ale nakonec jsem vybral tenhle, ač jsem si nebyl jistý, jestli není moc odvážný.

Proč si myslíš, že zvítězila právě Tvoje mikropovídka?

Abych pravdu řekl, tak nevím. Podle mě se v soutěži objevily i lepší povídky. Možná kvůli vtipnému erotickému ladění.

Jaký byl Tvůj pocit, když ses dozvěděl o své výhře?

Samozřejmě mám obrovskou radost, že jsem uspěl v tak velké konkurenci.

A ještě poslední otázka. Půjdeš do toho znovu?

Ještě uvidíme, možná bych měl dát šanci i ostatním, ne?

Díky za rozhovor.

Já taky děkuju.


Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

5 komentářů

Leave a Reply