Václav Pravda

Ano, není to tak úplně novinka, to je pravda. Protože PragoFFest = Pragocon + GameFFest. A Pragocon už na světě nějaký pátek je, konkrétně letos jde o patnáctý ročník. Vy nevíte? Moment, já myslel, že tohle čtou opravdoví fanoušci a ne jen nějací náhodní příchozí. Každý fanoušek přece musí znát Pragocon, bavící stovky a tisíce fanoušků již od roku 1997. No dobře, tak pro lidi, co se fanoušky stali až loni: Pragocon je velké setkání fanoušků fantastiky, na kterém se scházejí fanoušci her na hrdiny, filmů, seriálů, literatury, anime a podobně. No a Pragocon změnil pořadatele. Začlenil se do série Festivalů fantazie. Takže logickým krokem byla řada změn, včetně změn v programu. A otevření se i širší fanouškovské veřejnosti díky spojení s bohatým herním programem GameFFestu. Takto vzniklý PragoFFest je druhým největším setkáním příznivců her a fantastiky v České republice.


GameFFest je velká a pestrá herna počítačových, konzolových, deskových, hudebních, karetních, figurkových a dalších her.


Pragocon nadále představuje fanouškovský program v řadě programových linií:

Aragorn (RPG, LARP, on-line komunita…)

Battlestar TARDIS (BSG, Caprica, Dr.Who, Torchwood)

DračíDoupě.cz (RPG, LARP, on-line komunita…)

Fantasy&History (Pán prstenů, fantasy, mytologie, historie)

FutureCon (věda, budoucnost, moderní technologie)

GameLine (přednášky a besedy o konzolových, počítačových a dalších hrách)

Harry Potter

J-fashion (japonská móda, anime, manga)

MoveCon (tanec, bojová umění, žonglérství)

Manifest fantastiky (RPG, fandom, …)

NipponCon (Japonsko, anime, manga)

Pevnost (literární program)

SeriesCon (nové i zapomenuté seriály)

SimpsCon (Simpsonovi, Griffinovi, South Park, …)

Soundtracking (filmová a seriálová hudba)

Star Wars

Trekken (Star Trek)

VampCon (upíři)

Yukifest (stříhání a barvení vlasů v anime stylu, manga čítárna)


15. ročník Pragoconu a PragoFFestu připravil řadu změn, které opět zkvalitňují organizaci, zvyšují komfort pro účastníky a obohacují program. Posuďte sami vybrané novinky:

Možnost přístupu jen na GameFFest = herní a hlavní program v přízemí s velmi nízkým vstupným (od 70 Kč na půl dne), bez registrace. Snížené vstupné i na celý program.

Rozšíření herny konzolí, PC a deskovek (Electronic Arts, Sony Playstation + Move, Microsoft Xbox + Kinect, PartyUp, Albi, Mindok, Svět deskových her, Piatnik). Nová herna karetních a figurkových her (MysticShop). Hudební hry v přízemí se sprchami!

Rozšíření nabídky občerstvení. Rychlá obsluha v buFFetu s nabídkou rozšířenou o kvalitní víno (nový dodavatel Budamont), medovinu, točené pivo Chotěboř a další pochutiny. ČajoFFna s novou nabídkou včetně svařeného vína a s prodlouženou otvírací dobou.

Extra program – Představení nových her Dragon Age II, Dead Space 2 a The Sims Medieval. Dále deskové hry 20. století. Turnaj Dominion zařazený do Dominion Tour. Haircut (stříhání a barvení vlasů v anime stylu). Literární workshop. Manga čítárna. Diskotéka. A další.

Vzácní hosté – Několik desítek hostů ze světa literatury, počítačových her, ale i filmů a seriálů, vědy. Více informací uvedeme příště.


PragoFFest proběhne 3. – 6. 2. v Praze, v Modré škole, Kupeckého 576, přímo na konečné metra C Háje. Všechny informace o programu a účasti najdete na www.pragoffest.cz nebo stačí přijet kdykoliv v průběhu programu. Přijďte aspoň na den, využijte páteční prázdniny. Těšíme se na vás!