Dne 14. října vyhlásila Galerie Nemesis ve spolupráci s časopisem Pevnost soutěž o nejlepší amatérské fantasy nebo sci-fi výtvarné dílo. Soutěže se účastnili autoři z Česka i Slovenska. A přestože účast prvního kola soutěže nebyla nijak ohromující, vybírala pětičlenná porota ve složení V. Krištofová, M. Zhouf, J. P. Krásný, K. Jerie a T. Němec vítěze mezi kvalitními díly. A to především u soutěžících ze Slovenska, jejichž tvorba byla v tomto roce přeci jen o něco zajímavější.


Většina autorů dala přednost námětu z oblasti fantasy. V technice dominovala kresba tužkou a digitální umění. Porota při výběru posuzovala nejen techniku a zpracování tématu, ale i celkový dojem a přesah díla. Soutěž má nakonec 4 vítěze, neboť na druhém místě se umístili autoři dva.

Na 1. místě se umístil slovenský autor Tibor Paštrnák z Olešné s dílem s názvem Hollow. Dílo je vytvořeno digitální technikou.

Na 2. místě se umístnila Jana Strnadová z Prahy s olejem na kartońu s názvem Dračí hlídka

a také Petr Šrédl z Boru se svou kresbou Neskrotná

3. místo obsadil Michal Šulek z Bratislavy se svým digiartem s návzem Obed.


Všechna díla vítězů si budou moci prohlédnout návštěvníci příští výstavy Galerie Nemesis, která proběhne ve dnech od 11. 1. až do 30. 1. v obchodním centru Arkády v Praze. Více informací o pravidlech a průběhu soutěže, o připravované výstavě a o dalších aktivitách naleznete na stránkách www.galerienemesis.cz.


Veronika Krištofová

Marcus

About The Author

Leave a Reply