Pokud jste si mysleli, že Jack Sparrow už pověsil pirátské řemeslo na hřebík, ošklivě jste se přepočítali. Piráti z Karibiku jsou zpět, tentokrát v trošku pozměněném obsazení. Chybí sice Will a Elisabeth, ale můžeme se těšit na Penelope Cruz. Ona a Johnny Depp se v květnu 2011 vydají hledat Fontánu mládí. A jestli vám název filmu něco připomíná, je to kniha Tima Powerse Plout na vlnách podivna (On Stranger Tides), kterou se filmaři inspirovali.

Všichni jsme se asi báli, že filmovat čtyřku úspěšné série není dobrý nápad. Musím říct, že upoutávka mě trochu uklidnila. Slibuje starého dobrého kapitána Sparrowa, pár dalších známých postav, špetku akce a pirátského humoru. Nic překvapivého, ale ani žádné zklamání. Vážně mě zajímalo, jak scénáristé uchopí předlohu, a je asi dobře, že inspirace knihou bude jen volná (jinak to snad ani nešlo). Pomalu se začínám těšit na květen. Co vy?


Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

4 komentáře

Leave a Reply