Straky na vrbě spolu s Klubem Julese Vernea (Egon Čierny) a Městskou knihovnou v Praze (Míla Linc) chystají další Minicon-Knížkon. Tento druhý nejstarší con u nás, který vznikl někdy kolem roku 1984 a vždy byl pouze jednodenní pražskou akcí, letos opět proběhne v Městské knihovně na Mariánském náměstí v sobotu 27. listopadu.
Tématem je »Byli tu před námi!«, tedy starší rasy.

Program (může být doplněn)

10:00 – 11:00 Jan Belcarnen Čeřovský (+ ?): Hobit na stříbrném plátně?
Novinky a tajemné zvěsti a k napjatě očekávanému filmu Hobit. Kdy můžeme čekat premiéru, kdo ve filmu bude hrát, co inspirovalo hned dva různé režiséry a proč se kvůli filmu mění zákoník práce na Novém Zélandě? Možná uvidíte i draka a když budete hodní, tak i ukázku.

11:00 – 12:00 Michael Bronec: Straky na vrbě – otázky a odpovědi
Mimořádná možnost vyzpovídat přímo šéfa nakladatelství

12:00 Michael Bronec, Richard Podaný, Tomáš Kučerovský (?): Křest knihy Ostrov mrtvých od Rogera Zelaznyho.

12:00 – 13:00 Žoldnéři fantazie, vyhlášení výsledků soutěže
Dříve Trollslayer, nyní Žoldnéři fantazie; výsledky dalšího ročníku, seznámení autorů s porotci, možná přijde i Mirek Žamboch! 🙂

13:00 – 14:00 Leoš Kyša: Andělé
Andělé. Považujeme je za éterické bytosti nosící zprávy od nejvyššího Šéfa, případně si je představujeme coby vykrmené prdelaté barokní andělíčky, kteří se hodí akorát na to, aby je někdo ukradl z kostela a střelil v Německu za pár euro. Jenže opravdoví andělé nejsou žádní baculatí nebo éteričtí chlapečkové, ale drsní hoši, s nimiž není radno si zahrávat. Vzhledem k tomu, že se nám poslední dobou nějak přemnožili, je konečně na čase ukázat si, co jsou doopravdy zač.

14:00 – 15:00 Leonard Medek: MRCHOŽROUTI
Máte za domem nepoužívanou studnu? Strž? Ruiny? Zpustlý hřbitov? Poušť? Anebo ještě lépe – poušť a v ní cokoliv z předešlého? A jste si jisti, že víte, co se tam skrývá?
Ano, řeč bude o ghúlech. A jestli zbyde čas, možná dojde i na trolly.

15:00 – 16:00 Martin Darion Antonín: Gobliníííííí!!!!
Orčí náboj do katapultu na šest aneb zelené šílenství! Chcete-li poznat pravý význam přísloví „Co je malé, to vám ukousne ruku!“, neváhejte! Jakmile se s těmihle mrňavými mizery poznáte, budete litovat, že jste to neudělali daleko později a z větší dálky, protože to je bomba! A jestli přežijete výbušný úvod, dozvíte se, jak těžké bylo vysvětlit orkům, že nástěnné gobelíny nevřískají, a jak o tento druh výzdoby po vyjasnění veškerých nedorozumění prudce opadl zájem!
Pokud v průběhu přednášky uvidíte někoho prchat, určitě pro to nemá žádný důvod. Nikde nic netiká.

16:00 – 17:00 Františka Vrbenská: Démoni
Démoni, dívové, ďáblové, běsi, zlí duchové… Vyskytují se na celém světě, ve všech kulturách. Disponují více méně humanoidními tvary, nezměrnou mocí a touhou škodit. Bojíme se jich; děláme si z nich legraci; ve středu Evropy na ně dneska nevěříme. Ale nestává se, že vstupují do lidských myslí a vedou postižené ke skutkům, kterých se pak děsíme…? Z pestré kolekce mimoreálných bytostí přebývají démoni s člověkem nejdéle – a jsou mu nejblíže!

17:00 – 18:00 Jan Kantůrek: Trpaslíci
Byli tady před nám! Kdo? No samozřejmě ti malí, cverglové, zahradní ozdoby, malovaní s fajfkou, podpapíráci, košťálové, vohryzci, vajglové, podvřesáci, jednohubky, srandamírové, žížaložrouti, potměplazi, maloprdi, nedorosti, ježkobijci, nebo jak se jim všelijak říká. Že pořád ještě nerozumíte? No přece trpaslíci! Věděli to naši předkové, věděl to Jára Cimrman (ten věděl, že se chytají na škvarky), víme to i my. Stejně tomu bylo na Zeměploše. Tam ale obyvatelé chovali k trpaslíkům respekt. Oni to taky nebyli jen tak nějací trpaslíci, a o tom si krátce povíme.

Workshop (Jiřina Vorlová)
Plánuje po skončení Miniconu v sobotu večer u sebe doma udělat klasický literární workshop naživo, takže kdo má zájem, ať se jí přihlásí na mail Aquila@altar.cz (ať už nějakou povídku do workshopu pošle, nebo se bude chtít zúčastnit jen „pasivně“). Případně, bude-li někdo chtít u ní na zemi ve spacáku přespat z pátku na sobotu a/nebo ze soboty na neděli, ať se jí taky ozve, jestli je ještě místo.

Součástí programu rovněž budou prodejní stánky s knížkami Strak na vrbě a firmy Seqoy. Jednáme i o dalších…

Michael Bronec

About The Author

Leave a Reply