Když jsem jezdil na Festival fantazie vlakem, podařilo se Českým dráhám opravovat zrovna v ten týden trať, takže vlaky nejezdily a musel jsem jet autobusem. A myslím, že to tak bylo v minulých letech alespoň dvakrát. Tentokrát jsem zvolil dopravu autem (i kvůli cestovní tašce plné knih pro vítěze soutěže O Dračí řád) a naštvat mě se rozhodli pro změnu silničáři s jakousi objížďkou. Mám na tu dopravu prostě štěstí.

Do Chotěboře jsem ale trefil, i když jsem nestihl přednášku o grafologii (technika, pomocí níž se dá z písma určit, co jste zač). Když jsme se s přítelkyní blížili k areálu FFS, zdály se ty hrozivě studené ulice docela prázdné (a studené). Bylo tu mrtvo jako v nějakém hororu. To možná proto, že vedle FFS tu letos probíhal i hororový festival Bloody XMas. Nicméně FFS navštívilo méně účastníků než loni (zatím vždy návštěvnost stoupala), takže to asi nebyl jen náš dojem.

Už jsem se zmínil, že byla nechutná zima? Brr.

Vykládat o počasí si ale můžeme jindy. Když jsem dorazil do Chotěboře, byl čtvrtek. První, co na programu dne většinou kontroluji, jsou filmy. A tentokrát to byl Poslední vládce větru. Všichni tvrdili, že to je s… ehm… strašně špatný film. Ale má perfektní hudbu, a tak jsem se musel přesvědčit. A je to s… , hlavně protože nacpali celý seriál do jednoho filmu. Když ho sledujete, je to jako zmáčknout na videu zrychlené přehrávání.

Ještě před kinem jsem však navštívil přednášku O steampunku a literatuře. To je takový ten styl podle viktoriánské Anglie, kde funguje všechno na páru, létají tam vzducholodě a lidi nosí srandovní obleky. Docela zajímavý průřez tím, co v žánru vyšlo.

Kromě přednášek a filmů stojí za to vyzkoušet si i pár deskovek, když zrovna máte čas. Já jsem ho letos moc neměl, bohužel. Pár her jsem ale stihl.

V pátek jsem si spravil filmovou chuť A-Teamem, což je skutečně nářez. Dále přednáška Ondreje Herce o hororu techniky a technice hororu (co z toho je větší horor, vám neprozradím). Kam se mi ztratil zbytek dne, nemám ponětí. Asi všechen čas spolkla příprava na sobotu – literární workshop s povídkami ze soutěže O Dračí řád a následné vyhlášení vítězů. Tyto pro mě i pro soutěžící velmi traumatizující zážitky zde raději nebudu popisovat. Místo toho si prohlédněte fotky z předávání cen.

Pak už jen infantilní diskotéka s písněmi z našeho dětství („Kačerov jak hurikán, k nám už míří…“), pár koktejlů na baru (novinka, velmi příjemná) a spát. A v neděli zase zpátky do všedního života. Už teď se těším na FF 2011… a ještě předtím se možná uvidíme v prosinci na Fénixconu v Brně. 😉