V nejbližší době by nakladatelství Laser-books mělo uvést na trh reprint sbírky Howarda Phillipse Lovecrafta „V horách šílenství“. V současnosti se pracuje na přípravách k filmové verzi pod režijním dohledem Guillerma del Tora (Hellboy, Faunův labyrint).

Americký autor Howard Phillips Lovecraft patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. A tak jistě oceníte působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech. Držíte v ruce nové vydání sbírky Lovecraftových povídek, které se řadí k těm nejlepším:

Dagon – uprchlý zajatec se na moři setkává s neobvyklým jevem, který ho přivede na hranici šílenství.

Slavnost– Vánoce nemusí být jenom svátky míru a pokoje. Občas se mohou přihodit i věci značně děsuplné.

Volání Cthulhu – dědictví a prastrýcova poslední vůle přinášejí naprosto nečekané překvapení a odhalení hrůzného tajemství.

Hrůza v Dunwichi – město Dunwich, podivný majitel usedlosti a mizející občané. Dá se mezi tím vším nalézt souvislost?

V Horách šílenství – působivá novela o neuvěřitelných objevech v Antarktidě, které zcela změnily pohled na historii Země.

Stín z hlubin času – setkání v západní Austrálii odhalilo nebezpečí, které by mohlo způsobit problémy celému lidstvu.

Znovu máme možnost seznámit se s bohatou imaginací a skvěle napsanými příběhy z pera mistra žánru. Stále jsou čtivé a rozhodně patří do knihovny každého milovníka hororu.

Výjde jako první kniha z řady Klasická díla hororu.

brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Bob Eggleton, 344 stran, cena 229 Kč

Marcus

About The Author

Leave a Reply