Ne každý se dobře orientuje na webových stránkách nebo na to nemá čas. Zde najdete to nejdůležitější, co je dobré vědět k účasti na podzimním FESTIVALU FANTAZIE SPECIÁL v Chotěboři. Pro lepší pochopení ale doporučujeme důkladné prostudování celého webu FFS.

1. K účasti není nutné se přihlásit předem, stačí jen přijet na místo kdykoliv v průběhu akce. Recepci najdete první den ve velkém sále kina v Tyršově ulici, ostatní dny ve vestibulu kina. Účast se řídí pravidly a jejich nedodržení znamená vyloučení z účasti (i trvalé z dalších festivalů).

2. Při přihlášení předem a platbě vybraného vstupného a služeb do 30. 9. je podstatně nižší vstupné. Odhlášení je možné, zde najdete podmínky pro změny.

3. Účastníci jsou povinni nosit viditelně vstupenku. FFS je určen komukoliv, v jakémkoliv věku, i rodinám. Děti 0-9 let (s rodičem) zdarma. Děti 10-14 let (s rodičem, starším sourozencem nebo příbuzným), senioři nad 65 let a držitelé průkazů ZTP poloviční vstupné.

4. Pořadatelé poskytují ubytování v penzionech, hotelech, ubytovnách, internátech, ve třídách na lůžku i ve vlastním spacáku. Výhodné je přihlásit se předem, ale ubytován bude každý, blíže nebo dále od akce. Na místě je bohaté občerstvení ve festivalové hoFFpůdce, buFFetu, čajoFFně a FF baru, který je otevřen do 4 do rána.

5. Dopravní možnosti a parkování na FFS viz doprava.

6. Program je bohatý – počítačové a stolní hry, stovky filmů, seriálů a TV dokumentů, besed a přednášek na různá pestrá témata (mimo jiné Pán prstenů, Harry Potter, Star Wars, Star Trek, Stargate, Heroes, Červený trpaslík, Buffy a Angel apod.). Program není jen pro zapálené fanoušky, ale pro každého. V programu není jen sci-fi, fantasy a horor, ale i vojenství, historie a mytologie, kosmonautika a moderní technologie apod. Program běží v mnoha programových liniích současně, od rána do noci, deskové a počítačové hry až do 4 ráno.

7. S sebou si nezapomeňte občanský průkaz, hygienické potřeby, a lidé se spacáky i přezůvky. Předem přihlášení také výtisk automatického potvrzení přihlášky a potvrzení o platbě. Další doporučení zde.


Jedete na FFS a účastnili jste se soutěže O Dračí řád?! Přihlaste se do workshopu! Bližší info zde.