Uzávěrka je za námi, nyní už zbývá jen hodnotit. Dobrá zpráva je, že jsme přijali všechny povídky, které nám na email přišly. Patří vám proto velká pochvala, i když někteří nedodrželi pravidla úplně bez chyby. Pokud jste zde svou povídku nenašli (nebo pokud jsem některý název špatně přepsal), kontaktujte nás. Doufám ale, že mi žádná neproklouzla.

Protože jsem hodný organizátor, nechal jsem pro tentokrát v soutěži i povídky, které neměly správný formát. U omezení délkou jste byli důslednější. Maximum 20 normostran, tedy 36 000 znaků, těsně přesáhla jen jedna povídka a to díky oddělování pasáží spoustou teček :-D. Taky jsem přimhouřil oko. Jiný soutěžící ale byl poctivější. Svou povídku zarovnal na 35 999 znaků. Palec nahoru.

A ještě trocha statistiky. Svou povídku nám poslalo celkem 59 soutěžících, z toho 25 mužů a 34 žen. Pouze 5 povídek je ve slovenském jazyce. Číslo blížící se 60 je pro nás naprosto šokující. Čekali jsme menší zájem, ale je vidět, že fantasy is not dead 🙂 Děkujeme za Vaši účast!

[poll id=“3″]

Abecední seznam povídek přijatých do soutěže:


Akademie Slunce
Alchymistov jed
Anděl a slunce
Avantasia
Bohyně Slunce v Quietlandu
Cena přítele
Čarodějnice
Čas nezastavíš
Černý drak
Démon v podzemí
Demor, starý poutník
Dívka, která viděla stíny
Dračí dieta
Dračí moc
Drak v srdci
Druhá dcera klíčníkova
Elfí král
Hrdina Hrom
Inferno
Jakubův kříž
Je tohle možné
Jeho touha, jeho sen
Kapky její rosy
Karamelové srdce
Kniha všech zázraků
Logranův oheň
Mesto
Mešchety
Miláček
Neobvyklá kořist
Neptej se na nic
Než zhasnou světla
Ogří doupě
Onyx
Otázka času
Past of Berry Liar
Planeta na konci vesmíru
Pokřivené zrcadlo
Pretože mohol
Příběh Smrťáka
Quingar
S ohněm v břiše
Schůze kronikářů
Skleněný démon
Skřetí hlava
Stín mezi životy
Tanečník
Temná láska
Ti, co nepláčou
Tichý les
Ukradená mrtvola
Umierajúce mesto
Útok lehké jízdy
V Novém světě
Vrána a Jezero
Výš
Zima
Zimní hledání
Zvlhnul nebo nezvlhnul mi…


Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

12 komentářů

   • Hawk

    omlouváme se, ale hodnocení se trochu protáhlo (přecejen jsme očekávali zhruba poloviční účast). čekáme na poslední porotce, většina už je hotová. budeme se snažit, aby se všechno vyřídilo během tohoto týdne.

   • JV

    S tím se tak nějak u českých literárních soutěží už počítá 😉 😀 Žádná, které jsem se zúčastanil ještě nebyla dochvilná. Neměli jste dávat takovou „fešnou“ hlavní cenu, kdo by nechtěl Dračí řád. To bylo jasné, že bude hromada zájemců. Jinak hodně zdaru porotcům při hodnocení 😉

 1. Tae

  Rad by som sa spytal – bude uverejneny nejaky uzsi okruh postupujucich poviedok? Ako slovensky autor to mam do daneho mesta celkom daleko a navyse mam aj nejaky ten pracovny/osobny zivot. Pomohlo by mi to pri rozhodovani, ci merat tolku cestu. Za odpoved vopred dakujem 🙂

 2. Tereza Matoušková

  Už v názvech sice vidím spoustu žánrového klišé, je to tu samý drak, ale některé jsou vážně parádní a člověka nutí přemýšlet, co se za nimi asi skrývá.
  „Dívka, která viděla stíny“, „Než zhasnou světla“, „Ti, co nepláčou“, „Vrána a Jezero“… a tak dále a tak dále. Klobouk dolů.
  Nejvíc mě dostalo „Zvlhnul nebo nezvlhnul mi…“ – to vážně nevím… buď to bude něco děsně invenčního nebo úplná blbost. 😀
  Je skvělé, že má soutěž tolik účastníků, aspoň bude z čeho vybírat – musím se ale přiznat, že jsem to nějak tak čekala kvůli prázdninám. Takže hlavně přeji porotcům čistou hlavu a horké kafe. 😀

   • Ewan

    Kdybys měl představu o čem se tam zpívá, tak by tě nejspíš ta povídka i celý název nepřekvapil. To jméno má víc významů, ale to ty jistě víš..

Leave a Reply