Název: Malus Temná čepel 4 – Meč chaosu

Autor: Abnett Dan a Lee Mike

NakladatelstvíPolaris

PřekladLeona Malčíková

Obálka: Clint Langley

Stran: 288

Cena: 249,- Kč

Ukážka


Temný elf Malus Temná čepel posedlý prastarým démonem Tz’arkanem čelí neúprosné volbě – získat během jednoho roku pět artefaktů nepředstavitelné moci nebo navždy přijít o duši. Cesta jej dovede do obávaného města Har Ganeth k legendárnímu meči Chaosu. Času není nazbyt a zatímco Malus je zatažen do vraždění a náboženstkých intrik, démon v něm stále sílí…


Název: Gamedek 2 – Prodavači lokomotiv

Autor: Przybyłek Marcin

Nakladatelství: Laser-books

Překlad: Pavel Weigel

Stran: 352

Cena: 255,- KčJe rok 2199. Torkil Aymore dál pracuje jako gamedek, úspěšně řeší nejsložitější digitální záhady. Když ho osud opět spojí s lídrem Bezboletsných Peterem „Crash” Kytesem, ocitne se před nejnebezpečnější výzvou kariéry. Útok virů způsobí, že se síť stane smrtonosnější než realita. * Globální síťová krize si vyžádá stovky obětí. Ve světě, kde jednotlivec nemá žádný význam, Torkil Aymore zoufale bojuje o přežití. * Už nechce vítězit. Chce přežít. * Jakou strategii zvolí gamedek, aby mohl čelit událostem otřásajícím základy civilizace.


Název: JFK 24 – Válka pašeráků

Autor: Ríša Vlado

NakladatelstvíTriton + EF

Obálka: Tomáš Jedno

Stran: 200

Cena: 149,- Kč


Recenzia


Ljuba Bytewská není spokojená s Vincentem Vegou a Johnem Francisem Kovářem. Dokázali sice vyřešit problém s pašováním hyauky (viz Pašeráci v oblacích), avšak pouze na jedné straně. Kdo to celé zorganizoval a proč? Tak přesně to chce vědět šéfová obou hrdinů, a pokud možná co nejrychleji. Oba se proto vypraví do dimenze, kam byly zásilky hyauky odesílány. Tentokrát proti nim nestojí jen obyčejní čarodějové-pašeráci, ale daleko mocnější bytost. Do války o hyauku se tak musí zapojit i pilot Biggles, který má doma problémy. Válka skončila a o válečné hrdiny – piloty nikdo nemá zájem. Navíc na konci války zahynula jeho milá, německá špiónka, a to Bigglesovi neudělalo dobré jméno v kruzích, kde se o tom ví. Boj pokračuje, válka nekončí.


Název: Mercedes Thompson 3 – Železný polibek

AutorBriggs Patricia

NakladatelstvíFANTOM Print

PřekladKateřina Niklová

ObálkaDaniel Dos Santos

Stran: 256

Cena: 249,- Kč


Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu – její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno. * Mercy je však vystavena i jiné zkoušce. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni.


Název: Tina Salo 4 – Smrt u archanděla

AutorNeomillnerová Petra

NakladatelstvíBrokilon

Obálka: Koutmedia

Stran: 224

Cena: 228,- Kč


Ukážka


Kdo spí v kostele Svatého Michaela archanděla? V okolí odsvěceného kostela umírají turisté a Tinu opouštějí přátelé. Horké léto v rozpálené Praze přinese mnohým netušenou bolest.


Název: Impérium 1: Mapa v kůži

AutorLawhead Stephen

NakladatelstvíPlejáda

PřekladRobert Dastych

Obálka: Martin Zhouf

Stran280

Cena: 299,- Kč


Jedno nedělní říjnové dopoledne v Londýně. V Londýně jednadvacátého století. Mladý Kit vyráží za svou dívkou Mínou, aby spolu vyrazili na nákupy, ale osud ho zavádí do temné uličky, kde potkává svého pradědečka. Toho pradědečka, který ještě zcela mlád opustil manželku a děti a nevrátil se z nákupu. Jak je možné, že ještě žije? A proč tady na něj čeká? Odchází spolu do přímořské hospůdky, která vypadá jako skanzen pro turisty, ale turisté nikde… * Proč mu Mína nevěří, že se nikde netoulal a byl s pradědečkem? Že o něm nikdy před tím nemluvil, no a co? Nejlepším důkaz je vzít ji s sebou zpátky do té tmavé uličky a vše jí ukázat. * Tím se ale spouští celý řetězec událostí, kdy Kit netuší, že vzít s sebou někoho na cestu do jiné dimenze a do jiného světa mohou jen ti vyškolení. Mína se po cestě za hranice naší reality ztrácí a ocitá se v Čechách ve třicátém roce vlády císaře Rudolfa II. To ale na začátku netuší. Řízením osudu potkává pekaře, který jede do Prahy otevírat rodinný obchod, a přidává se k němu. Spolu potom dosahují slávy předčasným představením kávy v tomto světě a dostávají se i na císařský dvůr. * Mezitím Kit se svým pradědečkem hledá způsob, jak Mínu nalézt a vrátit ji zpět. Cestují tedy po mnoha místech a v různých časech. Cestování mezi dimenzemi přitahuje ale nejen vědce a dobrodruhy, ale i desperáty, kteří chtějí na všem vydělat. Ty představuje především hrabě Burley se svými hrdlořezy, kteří jsou našim cestovatelům zdá se neustále v patách… * Náskok získá vždy ten, kdo zná cestu vpřed. A všechny cesty mezi světy jsou zakresleny v mapě, kterou si jejich objevitel Arthur Flinders-Petrie nechal vytetovat do své kůže, aby ji měl vždy u sebe a nikdo mu ji nemohl vzít.


Název: Mluvčí za mrtvé 3.v.

AutorCard Orson Scott

Nakladatelství: Laser-Books

PřekladPetr Kotrle

Obálka: John Harris

Stran: 304

Cena: 279,- Kč


Enderovo vítězství ve válce s termiťany otevřelo lidské rase víc než sedmdesát planet. Pod vedením Hvězdného kongresu lidstvo osídlilo Stovku světů. * Ender celý život nesl tíhu viny, že vyvraždil celou civilizaci, a stal se prvním Mluvčím za mrtvé. * Uběhly tři tisíce let. Kdokoli může kdykoli zavolat Mluvčího. A jeho úkolem je vysvětlit a obhájit mrtvé i živé. Za čí smrt bude Mluvčí hovořit na planetě Lusitania? Unese lidstvo tíhu kontaktu s nehumanoidní inteligentní rasou?


Název: Kočas – Parcon 2010

Autor: Vorlová Jiřina (ed.)

NakladatelstvíStraky na vrbě

ObálkaJanina Strnadová

Stran448

Cena235,- Kč


Kočas – to je přepestrý výběr děl z Ceny Karla Čapka, naší nejprestižnější literární SF soutěže. Na své si přijdou milovníci klasické sci-fi z dalekého vesmíru i hrdinské fantasy, počítačoví magoři a pařani, stejně jako znalci upírů a vlkodlaků. Najdete zde humorné hříčky i sociální dramata, cesty časem temnou magii, postkatastrofické světy, dobrodružný děj i lyrické příběhy. Zkrátka, Kočas znamená pro každého něco.