Fantastika nespí nikdy, ani o prázdninách, i když se tak někdy může z méně aktualizovaného webu zdát. Navíc je tolik věcí, na které člověk přijde klidně až o několik měsíců později, že číst, dívat se, hrát se dá pořád. Teď těch pár studenějších i žhavějších novinek ze světa i z tuzemska:)

Psí služba od Jana Hlávky

Spisovatel Jan Hlávka uveřejnil na začátku minulého měsíce povídku Psí služba, kterou napsal společně s Pantarei. Povídka v pdf má 65 stránek a je zbrusu nová, zatím nikde neuveřejněná, takže se máte určitě na co těšit.:)
Čtěte zde.

Okuste první drápy Žambochových Predátorů II

Naopak na stránkách jednoho z českých fantasy velikánů si můžete přečíst prvních několik řádků z nově připravovaných Predátorů II, není toho moc, ale lepší než vůbec nic:)

Dračí Doupě II 

Web tohoto nového projektu opravdu žije. Před nějakou dobou začalo veřejné testování, vy co do něj nejste zapojeni, si můžete aspoň přečíst texty z pravidel – jak třeba bude vypadat vodník v bestiáři či rasa trpaslíci a elfové. Nejen, že to je mnohonásobně propracovanější, než na co jsme byli zatím v Dračáku zvyklí, ale navíc pěkné ilustrace v některých případech člověku skoro vezmou dech. Také jenom nečtěte a neprohlížejte, ale i komentujte, ať pak na pulty dorazí hra, na kterou se budeme těšit a ne se jí obávat.

Nová online strategie

Lord Pletron (kdo ještě přemýšlíte, tak zakladatel velmi známé české online strategie Darkelf) vytvořil další hru s názvem Pán Hradu.

Ve hře se stáváte vlastníkem polorozpadlého hradu v malinkém království, které je ohrožováno tlupami skřetů. Jenže po cestě na hrad, je skřety zajat váš zbrojnoš a vy mu musíte pomoci. Tímto teprve dobrodružství začíná a mnohá další nenechají na sebe dlouho čekat.
Dlouho se nerozmýšlejte. Hudba na úvodní stránce, sličná paní grafika, typ hry trochu na způsob Travianu, kdy suroviny přibývají za stanovený čas a jednotky, se kterými se můžete pohybovat po mapě, jsou na vás připraveni. Zaregistrujte se a poznejte hru na vlastní kůži. Navíc hra je v rozjedu, proto se stále se vyvíjí a přináší nová a nová vylepšení.

Żmija

Dozajista všichni víte o nové knize s názvem Zmije od Sapkowského, která se odehrává nedaleké minulosti za afgánské války. V překladu bychom se knihy snad měli dočkat do konce roku, doufejme, že už ji budeme moci hledat pod stromečkem.
Pár informací, co jsem zjistil. V originále má kniha pouhých 240 stran, takže nečekejte žádnou bichli. Na konci je afgánský slovníček pojmů, počítám, že nebude chybět ani v českém vydání, ve verzi, která se ke mně dostala, jsem žádná ilustrace neviděl. Recenze na polských webech se dosti liší od zhruba 8.5 až k 4.5, převládá hodnocení kousek nad pětkou, tak snad nás nezklame. Já jsem rozhodnut si ji přečíst v každém případě.

The Witcher II

Ještě zůstaneme u Sapkowského a obrátíme zrak na jeho nejslavnějšího protagonistu, Geralta z Rivie. Již nějaký ten pátek se připravuje dvojka poměrně dosti úspěšné PC hry Zaklínač, teď s podnázvem Assassins of Kings (Vrah králů). Úchvatná grafika (kromě obludných svalů sedícího veterána v jeskyni), shlédněte trailer.

Narrenturm audio

Už přibližně před rokem došlo k namluvení prvního dílu husitské ságy Andrzeje Sapkowského. Nejedná se v žádném případě o nějaké komorní dílko, ale o megalomanský projekt, ve kterém vystupuje na 112 aktérů s délkou téměř 24 hod. Ano, nepřepsal jsem se. Co je proti tomu nějaký namluvený tříhodinový Hobit, že? Jestli se nahrává i druhý díl, jsem nezjistil, ale když jsem brouzdal po internetu, našel jsem i českou verzi, i když ve velmi špatné kvalitě a slyšel jsem tam pouze jeden hlas vypravěčky. 🙁

Harry Potter 7

Nesmíme opomenout ani kluka v brýlích. Natáčený poslední film bude rozdělen na dvě části, jehož první část se objeví v kinech už na podzim tohoto roku. Trailer z obou částí filmu i s českými titulky můžete zhlédnout na youtube.

Letopisy Narnie 3

Plavby Jitřního poutníka bychom se taktéž měli dočkat ještě tento rok v prosinci a rovnou v 3D. Video na ČSFD (má i české titulky) nevypadalo špatně, ale jak bude vypadat konečná verze, a jestli se vymaní z neúspěchu dvojky a vydělá dost, se uvidí.

Komiksárium

Na www.komiksarium.cz si můžete přečíst nejenom o připravovaných hitech Hollywoodu, ale hlavně o komiksu a o všem, co se k němu váže.
Například ty, kdo rádi a pěkně kreslí, by mohl zajímat konkurz na obálkaře slavného Titan Books, největšího komiksového nakladatelství v Anglii.
Stačí poslat pět ukázek v nižším rozlišení a krátký životopis v angličtině na adresu illustration@titanemail.com.
Dále se tam můžete dozvědět o představení KO.MIX.X 1 na letní scéně inspirovaném Muriel a komiksy Káji Saudka.
No a pro všechny tam je zajímavý (sice již z května) rozhovor se slovenským ilustrátorem Michalem Ivanem, jehož obrázky můžete nalézt například v galerii deviantART a Epilogue.net. U některých obrázků si vybavíte i knihy, ke kterým dělal obálku.

Uff. Tak to je zatím vše, na nějakou dobu by vám to mělo stačit:)

About The Author

Leave a Reply