Conventicon 2010: Víkend poznání a zábavy. Akce, na které nejen program stojí za návštěvu.

Druhý ročník Conventiconu se bude nést především na tématu vědy. Český klub skeptiků Sisyfos pod Akademií věd pro vás letos připravil přes dvacet hodin přednášek na populárně pojatá odborná témata, která vás jistě zaujmou i obohatí. Ať už se budete chtít dozvědět něco opravdového o konci světa, o realitě globálního oteplování, o vztahu přírodních a společenských věd, něco o moderní filosofii a jejím významu, nebo se jen setkat a popovídat si s opravdovými vědci a
akademiky jsme akce právě pro vás.

Žijeme však nejen pro vědění, ale i pro zábavu. Po úspěchu loňského pohybového programu jsme se jej rozhodli rozšířit – po celou dobu trvání akce se budete moci zúčastnit ukázek a workshopů tance, šermu, bojových umění od zkušených trenérů nebo vyzkoušet svou drsnost v disciplínách Orclimpijády.

Tak jako loni nebude chybět ani literární linie se zajímavými hosty (někteří z nich pochází až z daleké Ameriky),  přednáškami, besedami a letos i několika workshopy o tom jak zahájit nebo vylepšit vlastní (nejen) literární tvorbu.

Fan-Project vám přinese něco zajímavého o současných, původních i chystaných seriálech. Pořadatelé Orient conu pro vás mají zajímavé přednášky o orientálních zemích, od Japonska přes Čínu až po Indii.

Specialitou letošního ročníku bude dražba knih Jiřího Kulhánka které už nikde jinde neseženete.

To vše v příjemných prostorách KC Zahrada, s praxí zlepšenou organizací a řadou dalších novinek.

Těšíme se na setkání s vámi na Conventiconu 2010.

Program:

 

    Vědci ze Sisyfa. Čeští SFF autoři (Vlado Ríša, Jiří W. Procházka, Štěpán Kopřiva a další), zahraniční hosté. Literární workshop.

 Pohybová linie: tanec, bojová umění, historický šerm, Orclimpijáda. Orient. Kultovní seriály. Deskové hry, tombola, fireshow, čajovna…

Kdy
    Pátek 20. srpna od 14 hodin až neděle 22. srpna do 16 hodin.

Místo
    KC Zahrada (Malenická 1784, Praha 11)

Cena
    340 Kč pro přihlášené předem.
    390 Kč pro nepřihlášené.
    Platí se na místě.

Přespání
    Na místě, 30 Kč / noc nebo na koleji Otava.

Jídlo
    Café Zahrada, čajovna, dovoz jídla na objednávku.
Více na
    http://conventicon.cz

O Conventiconu

Conventicon staví na tradici českých conů (setkání fanoušků sci-fi, fantasy a jiných druhů zábavy) pojaté moderním způsobem. Hlavní důraz klademe na kvalitu programu spolu s přátelskou atmosférou conu.

Chceme nabídnout program, který návštěvníkům rozšíří obzory, ať už přímo na přednáškách a workshopech, nebo v diskusích s pozvanými hosty. Věnujeme pozornost tradičním i alternativním formám zábavy, spojených s fantastikou i s reálným světem.

To vše s důrazem na přístupnost pro skalní fanoušky i nové návštěvníky.

Marcus

About The Author

Leave a Reply