Jak jsme slíbili,přinášíme výsledky soutěže o knihu Jana Č. Galety Lvi lucemburští. Tentokrát odpověděla naprostá většina z vás správně. Pouze jedna jediná odpověď byla nepřesná. Malý dějepisný testík jste tedy zvládli na výbornou.

Pojďme na správné odpovědi.

Kolikátá manželka porodila Karlu IV. syna Zikmunda? (čtvrtá manželka Alžběta Pomořanská)

Co nebo kdo je to hofarta? (hofarta = správkyně nevěstince, podle Husa „nad kurvami kurva“, také se dá zjednodušeně najít jako kurva, děvka)

Je Jakub Štěně z Bělin smyšlená postava? (ne, jde o historickou postavu, která je doložena listinou z roku 1400)


Tentokrát putuje kniha k Míle Gebauerové do Bílovce. Gratulujeme!

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a těšíme se u další soutěže!

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply