Svět reklamy, trailerů i šílených historek víří kolem účastníků zahájení. Někteří se stále cítí trochu zmatení, podobně jako organizátor Václav Pravda, když místo požadované houby dostal vodu. Všichni si po chvíli zvyknou na to, že vstupují do jiné dimenze. Ponořte se i vy do fantastické dovolené!

Zahájení 15. ročníku Festivalu fantazie proběhlo ve čtvrtek večer v sále chotěbořského kina. A již tradičně se skládalo z humorných historek z přípravy festivalu, pouštění upoutávek jednotlivých programových linií a vychvalování/pomlouvání sponzorů. To vše v podání festivalového ředitele Vaška Pravdy.

Co se parta geeků a nerdů dověděla o přípravách conu?

Návštěvníci zahájení se v průběhu zahájení mohli dozvědět, co to znamená být geek či nerd. Jeden z účastníků festivalu totiž o sobě i ostatních natočil absolventský dokument s názvem Jsem geek. A Vašek Pravda jej zkrátka musel pustit.

Ale dozvědět se mohl účastník zahájení i spoustu zajímavostí ze zákulisí festivalu. Třeba to, jak festivalový ředitel koupil vysavač za devět korun nebo to, jak za zády svého kamaráda, ředitele marketingu Evropy 2, dohodl pro FF reklamu na tomto celoplošném rádiu. Perličkou pak bylo i zjištění, že nová barevná brožura vychází v nákladech levněji než ta předešlá černobílá.

Seriálová osvěta i boj za práva skřetů

Upoutávky na festival útočily na city. Pomocí virálu Přemluv bábu se „vrátkaři“ pokoušeli přemluvit účastníky k citovému vydírání rodinných příslušníků. Jejich spot inspirovaný předvolebním videem hereckého dua Mádl – Issová totiž vyzýval své diváky, aby se vydali za příbuznými bez přístupu ke sci-fi a fantasy seriálům a donutili je vyrazit na FF.

Citové vydírání jako formu komunikace zvolili i skřeti. Spot Skřet v tísni upozornil návštěvníky festivalu na nelehkou situaci tohoto etnika. Renomovaní antropologové, kteří se problémy začlenění skřetů do společnosti zabývají, upozorňují na to, že dříve hrdá rasa nemá v současné společnosti místo. Možná právě návštěvníci FF by mohli být mezi prvními, kteří se zasadí o rovnoprávné postavení skřetů v naší společnosti.

Festival fantazie je totiž místem, kde se otevírají nové světy, uzavírají nová přátelství a nad případnými neshodami se přivírají oči. Vyražte proto do Chotěboře a užijte si fantastickou dovolenou!


FF noviny.

Leave a Reply