Není každý den bez mráčku, a to ani na Festivalu fantazie. A když se včera po několika parných dnech nad Chotěboří stáhly mraky, jako by se symbolické mraky přihnaly i nad Festival fantazie. Ukázalo se totiž, že ani organizace největšího setkání fanoušků fantastiky v Česku není zcela bez problémů.

Zjistili jsme to ve chvíli, kdy jsme na recepci festivalu v budově kina narazili na dva osaměle bloudící mladé muže s batohy na zádech. Z útržků jejich rozhovoru jsme vyrozuměli jediné – právě dorazili na festival, kde na ně čekalo nepříjemné překvapení. Ukázalo se, že ubytování na lůžkách v ZŠ Smetanova, které si několik dnů předem ve své přihlášce na FF objednali, je obsazené.

Spacáky si samozřejmě s sebou nevzali – nač taky, když jim do mailových schránek přišel mail potvrzující zarezervované ubytování na lůžkách?

ZáBlesk: Můžete nám nějak popsat, v čem spočívá váš problém?

Ruda (26) a Ondra (22): V sobotu jsme si přes internet v Amberu objednali dvě vstupenky na FF na pondělí a úterý, a to včetně spaní v ZŠ Smetanova na lůžkách. Registrace proběhla bez problémů. Byli jsme rádi, že jsme s sebou nemuseli tahat spacáky.

Po příjezdu na FF nás čekalo nemilé překvapení. Zjistili jsme, že lůžka v ZŠ jsou obsazená, údajně z důvodu chyby techniky.

Chyby techniky?

Dozvěděli jsme se, že systém nám zkrátka přihlášku na lůžka dovolil, i když už bylo plno.

Snažili se na recepci situaci nějak řešit?

Po zaplacení vstupného nám řekli, že se máme stavit odpoledne, až se dořeší ubytování. Když jsme se odpoledne zastavili, zjistili jsme, že se situace nevyřešila a že se máme stavit až večer, že volné je už ubytování pouze v aréně. A jelikož s sebou spacáky ani karimatky nemáme, jsme nahraní jako Baťa s dřevákama.

Ptali jsme se, jestli aspoň nemají na zapůjčení deku nebo spacák, a dozvěděli jsme se, že ne. Recepce zkrátka problém, který způsobila její, a ne naše chyba, odmítla řešit. Budeme tedy nakonec spát na parkovišti v autě.

Vy jste na festivalu poprvé, ovlivnilo to nějak váš dojem z festivalu?

Určitě to náš první dojem zkazilo. Přece jen jsme vyjeli s tím, že jsme věřili, že máme kde přespat, a to jsme přijeli z docela velké dálky. Nemyslíme si, že bychom příště přijeli znovu.


A rada ZáBlesku na závěr? Pokud se na festival chystáte teprve dorazit, raději si předem telefonicky ověřte, zda máte místo, které jste si v přihlášce objednali, skutečně zarezervované. Jak totiž pořadatelé festivalu upozorňují i na webových stránkách efefka, to,  že po příjezdu zarezervované ubytování bude z různých důvodů nedostupné, není vyloučené. V takových případech vás recepce prosí o shovívavost – stát se to může. Pro jistotu si s sebou vezměte i spacák, a to i kdybyste měli objednaná místa na lůžkách.

FF noviny.

About The Author

FF noviny.

Leave a Reply