Přestože má být Festival fantazie místem setkávání, poznávání a jiných veskrze příjemných záležitostí, dnes se z Chotěboře hlásíme jako poslové špatných zpráv. Ano, je to tak. Deskoherna v Sokolovně byla včera od rána až do pozdní noci bez výjimky a zcela beznadějně plná a zdá se, že se situace nezlepší ani dnes.

Může se vám to zdát jako maličkost. Můžete si nad těmi, kdo se podobnými malichernostmi zabývají, ťukat na čelo. Ale – abychom použili parafrázi známého výroku – to je asi tak vše, co můžete dělat. My si i nadále budeme stát za svým. Festival fantazie, na němž se během celého dne ani jednou nevejdete do deskoherny, je zkrátka jako dort bez obligátní třešničky.

Naštěstí toho stále ještě zbývá dost, z čeho se návštěvník festivalu může těšit. Právě včera do Chotěboře dorazil například Rick Worthy, americký herec známý mimo jiné ze seriálů Star Trek nebo Battlestar Galactica. Potkat na chotěbořském náměstí úplně zničehonic Cylona č. 5, to se zkrátka může stát pouze na Festivalu fantazie.

Rick Worthy

Pokud něco takového chcete zažít i vy, máte stále ještě šanci. Rick Worthy totž na festivalu zůstává až do středy 7. července.

A přestože jsme náš krátký report z chotěbořského efefka začali v trudnomyslném duchu, musíme uznat, že příjezdem Ricka Worthyho výčet dobrých zpráv týkajících se Festivalu fantazie nekončí. Program se daří, účastníků přibývá, organizace zatím nemá větších trhlin, cider teče proudem, a dokonce ani toaletní papír na dámských záchodech nechybí, což už je věc, která si svou zmínku prostě zaslouží. A tak plná deskoherna (a občas i nefunkční wi-fi připojení v Sokolovně) zůstává jedinou vadou na kráse největšího setkání fanoušků fantastických žánrů v celém Česku. A to je něco, co efefku dokážeme odpustit.