Týden Festivalu fantazie utekl jako voda a najednou je tu znovu čtvrtek. Po jasné chladné noci přichází jasný horký den. Slunce žhne a další dny to bude jenom horší. Jak já říkám, je pěkně hnusně pěkně. Naštěstí v kině je chládek a schovat se člověk může i na spoustě dalších míst. Avšak zkušený fanoušek  ví, že v některých přednáškových místnostech se v létě nedá dýchat.

Přiznávám, zatím to není tak zlé, ale do konce FF se máme na co těšit. A hlavně ti z fanů, kteří si oblékli těžké teplé kostýmy. Mám na mysli všemožné hábity, pláště a šaty. Těmto lidem závidím jejich nadšení, ale rozhodně ne pocit dozlatova opékaného prasete.

Ale kdo ví, třeba se pod těmi plášti a uniformami skrývá nějaký důmyslný systém chlazení. Nicméně jsem rád, že jsem od svého šíleného nápadu obléknout se do kostýmu upustil ještě ve fázi bezradného vymýšlení převleku.

A nevím, jestli je to jen můj dojem, ale zdá se mi, že kostýmů na FF ubylo. Tedy doufám, že se mi to jen zdá, protože Cosplay k Festivalu fantazie neodmyslitelně patří.  Kde jinde můžete potkat Darth Vadera, japonské samuraje, elfy, skřety a členy SG na jedné hromadě? Proto jsem rád, že se této tradice stále někdo drží.

A aby to tak zůstalo, snaží se nás organizátoři festivalu motivovat soutěží o nejlepší kostým. Letošní už třetí ročník soutěže FF Cosplay 2010 se odehraje právě dnes večer v Chotěbořském kinosálu. Kromě poroty budou rozhodovat i diváci sami a navíc se můžeme těšit na novou kategorii Skupiny.

Uvidíme, kolik jednotlivců a teamů se přihlásí. A snad vám potom ukážeme i nějaké ty fotky.

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply