Z festivalového deníku: Den čtvrtý. Sluníčko stále svítí. Fronty na chlazené pití se prodlužují, popíjet alkoholické nápoje se doporučuje pouze na vlastní nebezpečí. Ti, kdo se v ZŠ Smetanova ubytovali hned pod okny vedoucími na východ (jako například my, redakce ZáBlesku), nyní hořce litují. A přestože všem, kdo se do sluneční výhně odváží, hrozí akutní smrt z přehřátí, zdá se, že všichni se ven přímo ženou.

A popravdě řečeno, ani přes extrémní meteo podmínky se zřejmě není čemu divit. Na plácku před Sokolovnou se zkrátka stále něco děje.

V plném proudu je například soutěž hledající jediného pravého Superhrdinu nebo Superhrdinku schopné spasit svět, o níž už vás redakce ZáBesku informovala. Právě dnes bude pokračovat další z jejích venkovních disciplín, a to pod poněkud tajemným názvem Poznej svůj Matrix.

Venkovní předváděčku svých tradičně skvělých kostýmů si dopřáli nejen adepti na superhrdiny, ale i příznivci Star Wars. Kromě toho, že jsme byli svědky družného obětí Hana Solo a člena Imperiální armády, přistihli jsme dokonce dva (!) Darth Vadery vedle sebe. Co na to říct? Snad jen to, že jsou věci, které zažijete pouze na Festivalu fantazie.

A před venkovními aktivitami se zřejmě neschováme ani v dalších dnech. Už zanedlouho, konkrétně v úterý, odstartuje například MoveCon, oblíbená programová linie zaměřená, jak název napovídá, na nejrůznější druhy pohybových aktivit. A kde jinde se takovým pohybovým aktivitám věnovat než právě pod širým nebem?

A pro ty, kteří pohybu příliš neholdují, máme přichystaný také jeden venkovní tip. Tradiční rožnění prasete přímo před Sokolovnou! A protože se k jednomu takovému právě schyluje, budeme se s vámi, našimi čtenáři, pro tuto chvíli zřejmě muset rozloučit. Znáte to – někdy je to zkrátka silnější než vy…

Přímo z Chotěboře přejeme všem hezký den a vzkazujeme: Přijeďte také, prase nečeká!