Název: Plátno tkané časem 3: Mořeplavec

Autor: Baxter Stephen

Nakladatelství: BB/art

Překlad: Václav Viták

bálka: 

Stran: 382

Cena: 249,- KčStředozemní moře se stává klíčovou oblastí pro zdánlivě nekonečnou válku mezi islámem a křesťanstvím. Křižáci bojují proti muslimům na Iberském poloostrově i ve Svaté zemi. Španělská inkvizice čistí zemi od vyznavačů Alláha i Židů a někteří inkvizitoři sní o naplnění strašlivého proroctví, jež by znamenalo definitivní vítězství křesťanů. K němu jim má dopomoci jeden mořeplavec. * Kam se obrátí, na západ nebo na východ? Stane se objevitelem nových kontinentů nebo s pomocí Božích strojů zaútočí na islámské země? Možná to ale budou naopak muslimové, kteří získají tajemné, nesmírně účinné válečné stroje, a definitivně rozhodnou bitvu ve svůj prospěch. Do boje mezi těmito dvěma světy však může promluvit ještě jiná mocná síla – mongolové, kteří se valí Asií a Evropou a porazí každého, kdo se jim postaví.. * Třetí díl historické epopeje Stephena Baxtera nás zavádí na Iberský poloostrov, kde se odehrává boj na život a na smrt mezi Maury a kastilskými králi, jejichž armády postupují na jih ke Středozemnímu moři pomalu, ale s nemilosrdnou neodvratností.

Název: Malý vetřelec

Autor: Waters Sarah

Nakladatelství: Argo

Překlad: Barbora Punge Puchalská

Obálka: Pavel Růt

Stran: 512

Cena: 398,- KčKdysi výstavné šlechtické sídlo Hundreds Hall na anglickém venkově, patřící už přes dvě stě let v okolí dobře známé rodině Ayresových, se po druhé světové válce ocitne v úpadku. Rodina bez otce: jen matka, paní Ayresová, dcera Caroline a syn Roderick, zaspali rychle se měnící dobu. Nemají peníze, jsou nuceni rozprodávat pozemky i majetek a neudržovaný, příliš velký dům jim obrazně řečeno padá na hlavu. Většina bývalých honosných salonů musí být uzavřena a jejich už jediná služebná, mladinká Betty, si jako první všimne, že s tím „barákem není něco v pořádku”. Právě kvůli podivnému onemocnění Betty se do domu po letech znovu podívá dr. Faraday, jehož matka kdysi v domě krátce sloužila a chlapce tam jednou potají vzala dovnitř. Dr. Faraday začne dům i rodinu pravidelně navštěvovat, jako lékař a posléze i jako blízký rodinný přítel. V domě se začnou dít velice znepokojivé věci a netrvá dlouho a začne to mít vliv na jeho obyvatele i návštěvníky. * V mistrně vystavěném románu, jak jsme u Watersové zvyklí, se tentokrát autorka pohybuje v několika výkladových rovinách: kniha může být chápána jako exemplární příběh o zániku jedné třídy v anglické společnosti, jako temný thriller o psychicky narušené rodině, a zároveň jako navýsost děsivý duchařský román (ne náhodou jej Stephen King zařadil do desítky nejlepších knih za loňský rok).

Název: Oheň nebe 1 – Přes tvář světa

Autor: Kirkpatrick Russell

Nakladatelství: Laser-books

Překlad: Naďa Pažoutová

Obálka: Greg Bridges

Stran: 448

Cena: 345,- Kč

 
Z malé, sněhem zaváté vesnice vyrazí čtveřice mužů a jedna dívka na nebezpečnou výpravu do boje se samotnou temnotou, na cestu za vyplněním proroctví a změnou historie světa. Po dva tisíce let plánoval nesmrtelný Ničitel, Pán Bhrudwa, svou pomstu – jak na lidech, tak na Nejvyšším … * Mahnum unikl z jeho vězení se znalostmi těchto plánů. Po dlouhém pronásledování Pány strachu dorazí domů, do malé vesnice Loulea. Zde je dostižen a i se svou ženou zajat a odvlečen. Jeho synové Leith a Hal se s malou skupinou vesničanů vydávají po stopách únosců, chtějí rodiče osvobodit a varovat zemi před blížící se válkou. Ne všichni z jejich Družiny jsou však přesvědčeni, že tak malý počet, třebaže odhodlaných lidí, může změnit běh světa. Nadcházející události prověří jejich charaktery a poodhalí záměry Nejvyššího… * Román Přes tvář světa je pozoruhodným vypravěčským výkonem – úchvatná epická fantasy napsaná novým talentem.

Název: V jako vendeta

Autor: Moore Alan a Lloyd David

Nakladatelství: BB/art

Překlad: Richard Podaný

Obálka: David Lloyd

Stran: 286

Cena: 690,- Kč

 

 

Další klasický komiks z dílny mistra scenáristy, Alana Moora, tentokrát jedno z jeho klasických, lety prověřených mistrovských děl. Děsivý a působivý příběh o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti. V JAKO VENDETA, to je obraz světa, kde vládne zoufalství a nic nepromíjející tyranie. V JAKO VENDETA, to je břitký pohled na svět a lidi, inteligence, vtip, hořkost i cit: všechno, čím komiks údajně nikdy neměl být.


Název: Démonská trilogie 1 – Tetovaný

Autor: Brett Peter V.

Nakladatelství: Triton

Překlad: Mirka Polová

Obálka: Larry Rostant

Stran: 456

Cena: 399,- KčNoc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. * Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. * Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. * Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. * Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. * Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… * Společně budou čelit noci.

Název: JFK 23 – Apokalypsa

Autor: Polák Jaroslav A.

Nakladatelství: Triton

Překlad: 

Obálka: Tomáš Jedno

Stran: 200

Cena: 149,- Kč

 


Na tom, že jeden z paralelních světů díky rychle narůstající vnitřní nestabilitě nevyhnutelně spěje ke svému konci – k naprostému zhroucení reality, by nebylo nic výjimečného, kdyby ovšem špičky Agentury nezjistily, že jejich úhlavní nepřítel X-Hawk chystá vpravdě husarský kousek: unést odtud samotného Antikrista, a využít jej ke svým temným záměrům. Do tajné operace v apokalyptickém světě jsou vysláni JFK (inkognito), komtesa Andrea de Villefort a mág Baltazar dos Santos. Jejich prvořadým úkolem je zabránit únosu Antikrista za každou cenu – a cena, kterou zaplatí za to, že budou muset ve vyšším zájmu vstoupit do služeb démonického diktátora, bude vysoká. * Navíc samostatná povídka: – Petr Totek: Běh mezi stín.

Název: Osvícení

Autor: King Stephen

Nakladatelství: Beta

Překlad: Ivan Němeček

Obálka: Michal Kuba

Stran: 488

Cena: 269,- Kč

 

 

Hotel Overlook je považován za nejkrásněji položené horské letovisko na světě, ale nový zimní správce Jack Torrance, jeho žena Wendy a jejich pětiletý syn Danny v něm spatřovali víc než jeho krásu. * Jack viděl v Overlooku příležitost, zoufalý způsob, jak uniknout životní smůle a zoufalství, Wendy zase kýženou samotu, která by mohla bát poslední příležitostí k zachování narušené rodiny, a Danny? * Danny, požehnaný i prokletý náhlým osvícením, darem předvídavosti, viděl věci, které přesahovaly chápání malého kluka. Ve sto deseti prázdných pokojích Overlooku viděl skryté zlo, které číhalo jen na ně… * Podle tohoto románu natočil Stanley Kubrick slavný film Shining s Jackem Nicholsonem v hlavní roli.

Název: Gauntovi duchové 5 – Zbraně Tanith

Autor: Abnett Dan

Nakladatelství: Polaris

Překlad: Vojtěch Dušek

Obálka: Adrian Smith

Stran: 336

Cena: 249,- Kč

 

 

 

Na Sabbatiných světech kacířské síly tvrdě vzdorují křížové výpravě. Imperiální síly, nebezpečně rozptýlené a odříznuté od zásobování zmutovanými nepřáteli, začínají být zatlačovány do defenzivy. Plukovník komisař Gaunt a tanithští první a jediní musí znovu dobýt Phantine, planetu bohatou na promethium, ale tak znečištěnou, že jediný způsob, jak se na ni dá zaútočit, je ze vzduchu. Mohou Gauntovi muži přežít v boji proti tak lítému nepříteli a v prostředí tak smrtícím?

Název: Spousta času na smrt

Autor: Heteša Petr

Nakladatelství: Epocha

Překlad: 

Obálka: Karel Zeman

Stran: 296

Cena: 149,- Kč

 

 

Cybrain je napůl biologický obří počítač. Připojení lidského mozku formou jeho dočasného pronájmu z něj pak dělá superpočítač. Všechno funguje, než se mezi „napojenými” nedobrovolně objeví hlavní hrdina. A zemře-li v kyberprostoru, zemře i v reálném světě. Nezbývá mu, než se pokusit dostat zpět do normálního života. Na cestě za svobodou ale číhají zbytky zmutovaných softwarových řetězců personifikovaných do zabijáckých kyborgů, krvelačných monster a smrtících antivirových policistů?