„Cože? Co to má být? Zas nějakej blbej pokus o nahrazení Dračího doupěte…“

Ne, ne. Přichází totiž nový nástupce Dračího doupěte. Minulý rok na Gameconu bylo potvrzeno, že se pracuje na novém DrD. Během tohoto roku se i rozjel web celého projektu. Pracovní název je Dračí doupě II. Nebude to však žádná úprava původních pravidel, ale zcela nový moderní herní systém. Měl by být jednodušší, usnadňuje tedy vstup do hry novým a začínajícím hráčům. Zároveň bude otevřený úpravám ze strany hráčů.

banner

Více o projektu:

Na začátku bude vydaná jedna základní příručka, která bude jak pro hráče, tak pro Pána jeskyně. Její rozsah se bude pohybovat okolo 150 stran. V následujícím roce by pak autoři chtěli vydat druhou knížku, verzi „pro pokročilé,“ která by obsahovala rozšiřující texty, materiály a také návody pro tvorbu vlastních doplňující pravidel.

Jak už bylo zmíněno, pravidla se zaměřila na podporu nových hráčů, tj. ve věku 10-15 let. Nebudou již zapotřebí různé druhy kostek, vystačíte s pouhými šestistěnnými kostkami. Neměly by mít ani zcela zásadní roli při hraní – pokud hodíte špatně, nemusí to znamenat neúspěch, ale za všechno se platí, nesmrtelnými tedy nebudete, ale jste hrdinové, něco dokázat musíte. Nové Doupě bude upírat pohled více k nám – ke středověku ve střední a východní Evropě, ke Keltům, Germánům, ale to neznamená zapomnění na Tolkiena, skřety, elfy, trpaslíky atd. Ke stávajícím povoláním přibudou nová.

A bude to jiné i v dalších věcech: „Připravte se ale na to, že v ní nenajdete fórky typu lektvar Rudého kříže, a že mezi popsanými bestiemi nenarazíte na zelený hlen, mouchu zlodějku ani na elfocvaka.“ (citováno). Pokud to bude někomu chybět, ať nezoufá, bude totiž možnost si je velmi snadno vytvořit – já to vidím tak, že budu asi vytvářet a vytvářet, protože bez takových věcí si to prostě nedokážu představit, jako stoupenec klasického Dračího doupěte.


Jak budou vypadat příručky?

Byl zvolen formát B5 (jako Příběhy Impéria) pro lepší skladnost a přenášení. Ilustrací by mělo být dost, i když bylo rozhodnuto, že budou pouze dvoubarevné. Na fóru se rozhořela žhavá diskuze o barevnosti obrázků (barevnost přiláká, ale je nákladnější). Jak to nakonec dopadne, nejde nyní přesně určit, ale doufejme, že aspoň několik barevných ilustrací bude do příručky vloženo. O vazbě taktéž není ještě rozhodnuto, je docela možné, že nakonec vyjde jak v tvrdé, tak měkké verzi, protože každá má své výhody.

Velmi zásadní věcí je, že pravidla by měla vyjít jak v podobě pouze herní příručky, tak i v krabicové verzi, jež sice bude dražší, ale na druhou stranu bude obsahovat různé bonusy (kostky, několik předem vypracovaných postav, vzorové dobrodružství…).


Kdy to bude?

Pokud vše půjde tak jak má a testování bude probíhat bez větších problémů, mohli bychom se nového DrD dočkat už na letošní Vánoce 2010. V opačném případě bychom si museli počkat do léta 2011 na Gamecon. Když vše bude pěkně odsýpat, v létě bychom se mohli dočkat i nějaké té „lite“ verze pravidel pro hráče na betatest.


Web (drd2.altar.cz)

Na webu naleznete veškeré novinky o tomto novém projektu. Dále tu naleznete informace o autorech, můžete psát komentáře k článkům, za což vám vývojáři hry budou samozřejmě velmi vděční. Oficiální diskuze pak probíhá na RPG fóru. V současnosti na stránkách můžete zhlédnout návrhy černobílých ilustrací i v dynamické podobě, jak jednotlivé obrázky vznikaly. Zároveň by mělo dojít k představení jednotlivých autorů, kteří se budou podílet na ilustrování pravidel.Čerpáno z http://drd2.altar.cz


banner