Management online sitcomu The Guild tento týden oficiálně oznámil, že oblíbený seriál bude mít i čtvrtou řadu. Autorka scénáře Felicia Day údajně dokončuje poslední úpravy a začít natáčet by se pravděpodobně mělo někdy v květnu. První tři řady jsou v současnosti dostupné na: watchtheguild.com, iTunes, Amazon a YouTube.

The Guild

Pro všechny, kdo na tento seriál dosud nenarazili, máme krátké představení.

Několika cenami ověnčený seriál ze života hráčů online her vznikl v roce 2007. Od druhé série je sponzorován společností Microsoft, která nyní potvrdila účast i na čtvrté řadě.

Hlavní hrdinka Codex (hraje ji sama Felicia Day) se spolu s ostatními členy gildy snaží zvládnout žít svůj normální život vedle toho hráčského a ani v jednom z nich se jí moc nedaří. Humorně pojaté několikaminutové díly vždy začínají jejím video blogem, kde je shrnuta aktuální situace. Seriál pobaví hlavně hráče jakékoliv MMORPG, ale neurazí ani ty, kteří žádné online hře nepropadli.

The Guild lze bez problémů sledovat zcela zdarma, jedinou překážkou může být nutná znalost angličtiny. (pozn.: Právě se mi podařilo najít i verzi s českými titulky na videacesky.cz.)

Felicia Day

Kdekoho možná překvapí, že představitelka hlavní hrdinky opravdu patří mezi hráče MMORPG. Podle svých slov vystřídala mnoho různých her a dva roky byla závislá na World of Warcraft. Nakonec se rozhodla své zkušenosti k něčemu využít a promítla je do scénáře i hereckého výkonu. V The Guild se sice nejedná o žádnou konkrétní hru (mluví se o ní jako o „hře“), ale nejvíc ze všeho se podobá právě „WoWku“.

Feliciu Day jste v minulosti mohli vidět například v seriálech Buffy nebo Dr. House. Také nazpívala píseň k seriálu The Guild, kterou si zde můžete pustit, pokud neznáte.

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply