Perseus je zpátky! Po téměř třiceti letech, kdy fešácký Harry Hamlin s hustou hřívou putoval starověkým Řeckem a ukazoval bohům, že se jim jejich děti občas vymknou z rukou, přichází konečně do kin remake klasického snímku Souboj Titánů. V čele protibožího odporu bude tentokrát stát modrý mužíček Sam Worthington, který se chystá vysvobodit svou milovanou Andromedu za dusotu ostrého rocku a s image hospodského rváče. A protože je třeba jít s dobou, Souboj Titánů lze zhlédnout kompletně ve 3D. Může tohle vůbec fungovat?

Snad nám napoví velká herecká jména, a že se jich v Souboji objevilo požehnaně. Vedle již zmiňovaného Worthingtona se můžeme těšit například na Liama Neesona v roli nakrklého Dia, dánského herce Madse Mikkelsena či „Voldemorta“ Ralpha Fiennese (který  mimochodem opět ztvární temnou postavu – boha podsvětí Háda). Řídit je bude Louis Leterrier, jenž se svým posledním filmem Hulk moc neblýskl – ale uvidíme. Scénář napsala u nás ne úplně známá trojice Travis Beacham, Phil Hay a Matt Manfredi (poslední dva jmenovaní spolupracovali například na nezávislém, veskrze kladně přijatém snímku Brouk). Nezpochybnitelným triumfem je ovšem rozpočet (sedmička a sedm nul, to je téměř symbolické!).

Sám si odpovím na v úvodu položenou otázku. Může. Jenom musíme trochu upravit naše očekávání. Poetika let osmdesátých je pryč, přichází čas hutné, krvavé a digitálně vyumělkované akce. Osobně si myslím, že Leterrierův remake bude rozhodně dobrou, dynamickou a svižnou podívanou na jeden večer, ale klasika se z něj pravděpodobně nestane.

A pokud si pořád nejste jistí, jestli obětovat své těžce vydělané peníze a zajít do kina, určitě vám v rozhodování pomůže následující trailer: