Na stránkách Festivalu fantazie byl vyhlášen 1. Slet autorů fantastiky. Akci, která proběhne v rámci FF v Chotěboři ve dnech 8. – 11. 7. 2010 , organizují Václav Pravda se SFK Avalon, Syndikát autorů fantastiky a časopisy Ikarie a Pevnost. Pořadatelé hodlají přilákat co největší množství spisovatelů a uskutečnit hromadnou autogramiádu.

Slet autorů fantastiky se uskuteční v rámci literární programové linie Avalcon. Akce nepočítá pouze s účastí spisovatelů, ale i redaktorů, překladatelů, ilustrátorů, nakladatelů, knihkupců, recenzentů, teoretiků a dalších lidí, kteří se podílejí na tvorbě české a slovenské fantastiky.

Pořadatelé si dávají za cíl vytvořit ze setkání tradici. Fanoušci by tak měli mít každý rok možnost setkat se s oblíbenými autory a ulovit nějaký ten podpis. Záměrem akce je především oživení účasti příznivců literární fantastiky na conech a sblížení spisovatelů s jejich fanoušky.

Na programu jsou přednášky, besedy a diskuze s některými hosty a hromadná autogramiáda, při níž se počítá s účastí desítek autorů. Ty chtějí pořadatelé nalákat na volné vstupenky a zajištění všech potřebností. Výhody autorů bude moci získat kdokoliv, kdo už vydal alespoň jednu samostatnou knihu.

Akce už má naplánované i pokračování. 2. Slet autorů fantastiky se uskuteční na Parconu 2011 v Chotěboři.


Zde si můžete přečíst celý článek Václava Pravdy.