3D technologie fantasy filmům opravdu přeje. Tento týden se můžeme těšit na novinku  Jak vycvičit draka 3D podle knihy od Cressidy Cowellové. Nejprve si dopřejte český trailer:

 


A nyní krátce o samotném snímku:

Všichni máme rádi Vikingy. Jsou obří, blonďatí, rádi se perou a ve velkém stylu si dopřávají nejrůznější párty, kde se končí až k ránu a kde chvástání o hrdinských činech tvoří nejvýraznější složku diskuze. Vikingové z klanu kolem hlavního hrdiny, mladého a po uznání toužícího Škyťáka, nejsou žádnou výjimkou. Tedy, jak se to vezme. Obvyklá zkouška dospělosti bývá například vypitý sud piva, úspěch v šermířském duelu nebo složená maturita. Fauna na ostrově, kde se děj odehrává, ale nabízí jinou zkoušku – souboj s drakem.

Vikingové vždycky zabíjeli draky. Co jiného s nimi také dělat, když pořád kradou ovce, že? Náhoda tomu chce ale jinak. Škyťák v lese potká zraněného dráčka, který se jej oproti všem předpokladům nepokusí zabít ani zmrzačit. Neobvyklá dvojice se brzy zpřátelí a začne převracet zažité zvyky naruby…

Jak vycvičit draka je další z animovaných filmů od Dreamworks (od kterých jsme již viděli například Shreka nebo Madagaskar).   Pozitivní ohlasy zahraničních kolegů, velmi pěkná hudba (jméno John Powell mluví za vše ) a v neposlední řadě také několikrát ověřená kvalita studia slibují opravdu nadějný snímek. Já si dovolím být trochu skeptický, hlavně se bojím českého dabingu (ach, kolikrát jsem již byl krutě zklamán!) a infantilní lacinosti, které se nevyhnulo například pokračování Madagaskaru. Nicméně, pokud budou tyto dvě překážky překonány, věřím, že se zase po čase dočkáme opravdu slušného animáku.


Marek Dvořák

About The Author

Leave a Reply