Nasaďte čočky, vyleštěte brýle! 3. povídka na pokračování přijde již brzy na vaše sítnice. Opravdu už nás nedělí moc času od jejích prvních řádků. Ještě však zbývá několik detailů. Jak bude zahájení a samotná povídka probíhat, se dozvíte právě v tomto článku.

Nejdřív bych rád omluvil několikaměsíční zdržení spojené mimo jiné s přestavbou webu. Nyní jsme připraveni pustit se znovu do práce s novou koncepcí interaktivní povídky. Tentokrát nepůjde v první řadě o napětí, které jste zažívali při hlasování, i když ankety zůstanou. Do popředí se dostává Vaše fantazie a schopnost vymyslet vlastní příběh.

Proč měníme osvědčenou strategii? Věřím, že pokrok je nutný a stagnovat na jednom bodě nelze. Pokud by byl zájem ze strany čtenářů a ochota někoho z redakce, není vyloučen ani návrat starého způsobu povídky na pokračování, jak si ho pamatujete z Vláken osudu. Nyní však vykračujeme do neznáma. Když to vyjádřím trochu poeticky, jdeme poslepu a doufáme v pomocnou ruku Vás, čtenářů.

Odhazujeme tíhu vymýšlení nejrůznějších variant příběhu, ale úleva to není. Nová úloha autora nebude o nic jednodušší. Přibývá povinnost vést diskusi, třídit nápady čtenářů, porovnávat je, hodnotit a rozhodovat, který bude pro příběh prospěšný a který ne. Ve finále však budete mít hlavní slovo opět Vy. Autor Vám nabídne několik možností děje, abyste mohli zvolit tu nejlepší.

Uznávám, že když budete děj sami tvořit, přijdete o moment překvapení. Jako kompenzaci však nabízíme mnohem větší možnost děj ovlivnit, jak jste si to přáli. Dáme Vám i právo vytvořit či vybrat svět, v němž se budete pohybovat, a postavy, které budete ovládat. To Vaše ruka bude Rukou Osudu.

Lákavé? Doufám. Ale konečně k samotným pravidlům!

 

Časové rozvržení:

Tento systém je časově náročnější. Aby proběhla nějaká produktivní diskuse a zplození dostatečného množství nápadů, je třeba delší doba. Povídka nebude vycházet týdně, ale jednou za čtyři týdny. Periodicita se nahradí větší délkou.

 

1. Ve fóru MFantasy se diskutuje o nápadech (2 týdny)

2. Anketa, kde soupeří nejlepší nápady (1 týden)

3. Psaní dalšího dílu (1 týden)

4. Vydání povídky a tabulky přispěvatelů

 

Tabulka přispěvatelů:

Svými nápady, koncepty, připomínkami a jakýmikoliv podněty včetně kritiky (s tou ale opatrně!) si zasloužíte autorův vděk, avšak jen ty nejkvalitnější Vám vynesou dostatek bodů na vítězství ve čtenářské soutěži. Tím, že se budete aktivně zapojovat do tvorby povídky, získáte šanci vyhrát jednou za půl roku věcnou cenu (upřesníme s vydáním prvního dílu).

Body přiděluje autor povídky podle užitečnosti, originality, rozsahu a dalších vlastností Vašeho příspěvku. Body získáváte za účast v diskusi a případně i za komentáře pod povídkou.

Tabulka bude aktualizována jednou za čtyři týdny současně s vydáním povídky.

Redaktorům MFantasy magazínu je samozřejmě účast v soutěži odepřena, avšak své nápady mohou vkládat také.

 

Ankety:

Ankety budou vycházet v článcích, jak jste zvyklí, jen v trochu dokonalejší podobě díky novému systému. Budete moci volit celý jeden týden tu koncepci dějové linky, která se Vám bude zdát nejlepší. Nebo schválně tu nejhorší? To doufám ne.

Možnosti v anketách mohou být složeny i z několika nápadů různých čtenářů. Tady záleží na autorovi, do jakých podob Vaše nápady zkombinuje.

 

Styl:

Již ne druhá osoba, jak jste byli zvyklí, ale klasická er forma. Původní styl už v tomto systému nemá smysl.

 

Žánr:

Je na autorovi a na Vás, do jakého světa ji zařadíte a jakým směrem se bude povídka profilovat. Ruku máte volnou.

 

Jestli se ptáte, proč již nejsem v pozici autora já, odpovím, že za vším je akutní nedostatek času. To ale neznamená, že můj příspěvek k projektu zůstane u úvodní básně, s níž se seznámíte velmi brzy. Svůj otisk jsem pro jistotu zanechal i na logu povídky (a hned pětkrát).

Nezbývá mi, než popřát Vám co nejvíce kreativity a štěstí. Nabruste sekery a vyleštěte brnění, v diskusi jsou povoleny jakékoliv zbraně!

Protože moc nad Rukou Osudu je nyní Vaše!

 

Hawk

P.S. V případě jakýchkoli nejasností se neváhejte ozvat.

Fórum: Ruka Osudu