Základní informace o knize
Autor: Trudi Canavan
Překlad: Iveta Chadimová
Nakladatelství: Zoner press
Počet stran: 480
Typ vazby: brožovaná
Běžná cena: 279 Kč
 
 
 

Každý rok se čarodějové města Imardin vydávají očistit ulice od tuláků, darebáků a ničemů.

Když vyhánějí lůzu z města, jedna mladá dívka z ulice mrští proti jejich magickému štítu kámen a spolu s ním pošle i veškerý svůj vztek. Kámen prorazí ochrannou bariéru a jednoho z čarodějů srazí do bezvědomí.

Společenství má před sebou obrovský problém. Někde v ulicích se volně pohybuje nevycvičená čarodějka. Pokud ji co nejdříve nenajdou, její vlastní síly mohou zničit jak ji, tak i široké okolí. A ona to neví…

 

Hned když jsem Společenství čarodějů otevřel, potěšilo mě pár informací o u nás neznámé australské autorce a rovnou několik map území, kde se příběh odehrává. V tomhle mám rád pořádek. Na úplném konci můžeme nalézt i glosář pojmů. Ten je celkem dobrým pomocníkem, protože autorka nás od začátku zásobuje novými (i když ne vždy nutnými) názvy, popisujícími její bohatý fantasy svět. Ne že by byl nějak přehnaně originální, ale nutno říct, že si s ním celkem příjemně vyhrála. A jako plus beru i zajímavé pojetí magie.

Musím říct, že se mi trochu nezamlouvá styl, jakým jsou formulovány některé věty. V jinak hezké úpravě se občas vyskytne nějaká chyba nebo slovíčko navíc.

Příběh je neokoukaný a setkáváme se v něm se spoustou zajímavých postav. Autorka se zaměřuje především na jejich pocity, vztahy, důvěru mezi nimi. Z toho také pramení celá zápletka – z nedorozumění a odlišných pohledů na věc. Každý z hrdinů dostává prostor na své vlastní úvahy. Pohledy z různých úhlů se tedy střídají docela pravidelně, i když hlavní hrdinkou pořád zůstává mladá Sonea.

Z tohohle přístupu ale pramení asi nejvíc znatelný nedostatek knihy. Když čtenář zná záměry všech postav, snadno si domyslí, co se v dalších momentech stane, a příběh se tak stává předvídatelným.

Občas víte, že rozhodnutí hrdinů jsou špatná, ale chápete je, takže to by nemělo působit problémy. S charaktery se člověk lehce sžije.

Už kvůli věku hlavní hrdinky je jasné, že kniha zaujme především mladší řady čtenářů. Tím však nechci odrazovat ty, kdo se už mladší necítí. Necelých pět set stran uběhne jako voda.

 

60%

 

Ukázka a informace o knize

Oficiální stránky autorky

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

Leave a Reply