Názov: Pestis Draconum 
  Autor: Fabian Dušan D.
  Vydavateľstvo:  Brokilon
  Preklad: Robert Pilch 
  Obálka: Aleš Marenčík 
  Strán: 288 (paperback)
  Cena: 218

 

 

 

V poklidném středoslovenském městečku Banská Štiavnica ve stínu posvátné hory Sitno panuje pozdvižení.
Z opuštěných hornických štol, jimiž je okolí Štiavnice doslova provrtáno, totiž vylezl drak. A košičtí Zasvěcení, kteří se na Slovensku starají o rovnováhu mezi světem lidí a elementálních bytostí, mají co dělat. Aby si však se saní poradili, musí se spojit s potomkem prastarých rytířů, kteří střeží magickou drakobijeckou zbraň…
Samostatný příběh ze světa knihy Invocatio Elementalium, nominované na Cenu Akademie Science Fiction, Fantasy a Hororu v kategorii “Nejlepší česká/slovenská kniha".

  Názov:  Star Trek – Nová generace – Vyhnanci 
  Autor: Weinstein Howard
  Vydavateľstvo: Laser-books

  Preklad: Vít Pazlar
  Obálka: Milan Fibiger
  Strán: 272 (paperback)
  Cena: 175

 

 

 Obyvatelé planet Alaj a Etolos jsou už tři sta let zapřisáhlými nepřáteli. Když ale oba světy zasáhne strašlivá pohroma, jeden bez druhého nemohou přežít.
Čas běží a kapitán Picard se svou posádkou dostávají za úkol vyjednat mezi znesvářenými stranami mírovou dohodu a zahájit záchranné operace. Některé frakce by však raději nechaly obě planety zahynout a nezastaví se před ničím, aby zabránily míru.
Posádka lodi Enterprise je záhy lapena v síti pletich a terorismu, které vrcholí obrovskou pomstou – pomstou, která má zničit jak oba světy, tak Enterprise.


  Názov:Dragonrealm 8 – Křišťálový drak
  Autor: Knaak Richard A.
  Vydavateľstvo: Fantom Print

  Preklad: Hana Vlčinská

  Obálka: Jan Patrik Krásny 
  Strán: 255 (paperback)
  Cena: 239

 

 

 Čaroděje Cabea Bedlama pronásledují zlověstné sny, které ho přivedou na opuštěný Legarský poloostrov. Tady skupina pátrajících vlčích nájezdníků náhodou objevila místo odpočinku a kouzelné zbraně prastaré rasy quelů. Vlci plánují použít ukradenou magii k zastrašování a dobývání. až nezvratně probudí nestvůrné quely z tisíciletého temného spánku. Cabe, démonický Temný kůň a pomstychtivý Gryf jsou náhle lapeni v pasti mezi dvěma hordami ovládajícími pekelnou moc. Aby je Cabe zastavil, musí se dobrovolně stát pěšcem nejstaršího tajemného dračího vládce, nevyzpytatelného a pološíleného Křišťálového draka.

  Názov: Sandman – Báje & odlesky
  Autor: Gaiman Neil 
  Vydavateľstvo: Crew
  Preklad: Viktor Janiš
  Obálka: Dave McKean
  Strán: 148 (paperback)
  Cena: 399 Kč

 

 

 

Šestá kniha série Sandman.
první část ze dvou
V Bajích a odlescích se ponoříte do světa vládce snů prostřednictvím šesti úžasných příběhů, ve kterých se životy zachraňují i ničí, ve kterých dojde na krásné sny i noční můry, krále i špehy, císaře i herce, havrany i vlkodlaky. Na historii i

fikci, na lásku i temnotu. Na život i na smrt.

  Názov: Vládcové iluzí
  Autor: Lukjaněnko Sergej
  Vydavateľstvo: Triton
  Preklad: Eva Bůžková, Pavel Weigel
  Obálka: Milan Fibiger
  Strán: 416 (paperback)
  Cena: 299 Kč

-nové vyd ání –

 

 

Díky Hranici snů bude každý člověk moci za peníze splnit svá nejskrytější přání a vytvořit si vlastní svět. Kay Dutch, nesmrtelný hrdina, člověk bez vlasti a bez iluzí, se obává, že z Říše Lidí odejdou ti nejlepší a ponechají ji napospas mimozemšťanů. Realizaci tohoto projektu může podle Kayova názoru zabránit jen císařova smrt. Kay se rozhodne spáchat na něho atentát…
V novele Stíny snů jsou obyvatelé maličké planety na hranicích Říše vrženi do války, která skončila před staletími. Nic jiného než boj s přesilou jim nezbývá…

  Názov: Jumper
  Autor: Gould Steven
  Vydavateľstvo: Baronet 
  Preklad: Jana Pavlíková 
  Obálka: Martina Kysucká
  Strán: 352 (hardback)
  Cena: 279 Kč

 

 

 

Davey nesplnil svoje domácí povinnosti a teď vidí, jak se k němu blíží otec, aby jej potrestal. Zavře oči a jen si přeje být někde jinde – a ocitá se ve stanvillské veřejné knihovně. Tak začíná slavný román Stevena Goulda, poctěný několika cenami a vyvolávající kontroverzní reakce, a nedávno uvedený na plátna kin.
Davey se učí se svou nově objevenou schopností teleportace zacházet, zařizuje si nový, napůl ilegální život v New Yorku, cestuje. Stále jej však tíží vzpomínky na dávno nezvěstnou matku a touha ji opět spatřit. Osud mu to však nedopřeje a Davey, stále v nebezpečí, alespoň usiluje o nalezení jejích vrahů.
Na své cestě se setkává s mnoha tragédiemi a obtížemi, ale jeho odvaha, silný charakter a neobvyklé schopnosti mu dovolují překonat téměř cokoli.

 
 
  Názov: Airnet
  Autor:Ryman Geoff
  Vydavateľstvo: Triton
  Preklad: Mirka Polová
  Obálka: Renata Brtnická
  Strán: 488 (hardback)
  Cena: 329 Kč

 

 

 

Tisíce let putují lidé po světě za živobytím, územím či poznáním. Časy se mění, boj o přežití však zůstává. Rymanova hrdinka Mae žije v r. 2020 v Kizuldě, v poslední zapadlé vesnici na světě, kam mohl dorazit Internet. Teď je tu však něco nového, něco, co nepotřebuje ani kabely, ani počítače – Airnet. Nová komunikační technologie, která umožňuje těžit z Internetu každému a kdekoli na světě – ať chce, nebo ne.

 
 
  Názov:Indiana Jones a Království křišťálové lebky 
  Autor: Rollins James
  Vydavateľstvo: Eastone Books
  Preklad: Zdík Dušek
  Obálka:  Drew Struzan
  Strán: 272 (hardback)
  Cena: 299 Kč

 

 

 

Jen jediný muž dokáže najít věky zapomenuté království, zachránit poklad vzácnější zlata a ubránit nejvyšší tajemství před tím nejnebezpečnějším zlem. Nejpilnější hrdina v akci: Indiana Jones je zpátky.
Všemi oblíbený světoběžník, dobyvatel dávných hrobek a archeolog hýřící ironickými poznámkami se konečně vrátil, aby se po hlavě vrhl do dalšího napínavého dobrodružství, při kterém opět spoléhá na vlastní důvtip, pěsti a věrný bič.
Píše se rok 1957, atomový věk je v plném proudu a na Ameriku dolehla paranoidní éra senátora McCarthyho. Indianovi ale začne být v probíhající Studené válce pořádně horko, když jeho poslední výpravu přepadne bezohledná jednotka ruských vojáků pod velením plukovnice, která umí dokonale šermovat a je právě tak nebezpečná jako krásná.

 
  Názov:  Lovci kostí 
  Autor: Erikson Steven
  Vydavateľstvo: Talpress
  Preklad: Dana Krejčová
  Obálka: Steve Stone
  Strán: 880 (paperback)
  Cena: 489

 

 

 

Šestá kniha série Malazské knihy Padlých.
Povstání v Sedmiměstí bylo rozdrceno. Zůstává poslední povstalecký oddíl, zalezlý v Y´Ghatan pod velením fanatického Leomana S cepy. Vyhlídka na obléhání této prastaré pevnosti unavenou 14. malazskou armádu značně znepokojuje. Právě tady byl totiž zabit největší šampion Říše a bylo tu prolito moře malazské krve. Y´Ghatan je neblahé místo a páchne smrtí.
Přesto je to jen vedlejší představení. Agenti mnohem větších sil zahajují hru. Chromý bůh byl přijat do panteonu a hrozí schisma. Bohové musejí zvolit strany, ale ať už se rozhodnou jakkoliv, pravidla hry byla změněna – neodvolatelně, děsivě – a první krev bude prolita v říši smrtelníků…

 
 
  Názov: Dvacet tisíc mil pod mořem
  Autor: Verne Jules, Neff Ondřej
  Vydavateľstvo: Albatros 
  Preklad:
  Obálka: Zdeněk Burian
  Strán: 208 (hardback)
  Cena: 269

 

 

 

Jde bezpochyby o jeden z nejúspěšnějších románů Julese Verna, který je stále živý díky tajuplné postavě kapitána Nema. Znalec a sběratel “verneovek” Ondřej Neff příběh nově převyprávěl, takže je přístupný a atraktivní i pro současného čtenáře. Ozdobou knihy jsou ilustrace a kvaše Zdeňka Buriana, které nádherně podtrhují exotickou a dobrodružnou notu tohoto příběhu.

 

  Názov: Agent JFK 16 – Pašeráci v oblacích
  Autor:  Ríša Vlado
  Vydavateľstvo: Triton
  Preklad:
  Obálka: Tomáš Jedno
  Strán: 192 (paperback)
  Cena: 139 Kč

 

 

 I v jiných dimenzích probíhá první světová válka a pašeráci se ji neštítí využít ke svým účelům. John Francis Kovář společně s dalším agentem, leteckým kouzelníkem Vincentem Vegou se setkávají na bojišti s legendárním anglickým pilotem kapitánem Bigglesworthem, zvaným Biggles, a jeho milovanými “velbloudími" stíhačkami. Centrála po nich chce likvidaci pašeráků, a oni to pojmou, jako vždy, po svém. Vzdušné souboje, synchronizované kulomety, pístové motory a všudypřítomná smrt… To je další mise agenta známého spíše pod iniciálami JFK.
Svůj svět si musíme zasloužit!


  Názov: Noc trifidů 
  Autor: Clark Simon
  Vydavateľstvo: Polaris
  Preklad: Petr Kotrle
  Obálka: Chris Moore
  Strán: 344 (hardback)
  Cena: 269 Kč

– nové vydání –

 

 

 Den trifidů, legendární sci-fi román Johna Wyndhama, je svědectvím jednoho muže o konci světa: skoro celé lidstvo osleplo a Země se ujali noví vládci – monstrózní rostliny – trifidi. Román skončil ve chvíli, kdy jeho vypravěč Bill Masen opustil se svou ženou a čtyřletým synem Anglii, aby se připojil ke kolonii na ostrově Wight. Uplynulo dvacet pět let…
Malá komunita, dočasně bezpečná ve své ostrovní pevnosti, pokračuje dál ve své práci nejen na odstranění trifidí hrozby, ale i na budování základů nové civilizace. Po celém světě zápasí podobné komunity o život, zatímco neporazitelní trifidi zamořují zbytek Země, zjevně odhodlaní vypořádat se s lidstvem definitivně.
V roce 29 od pádu starého světa se David Masen, nyní už dospělý Billův syn, jednoho rána probudí do světa zahaleného tajemnou temnotou. A trifidi opět zaútočí…

  Názov: Nadělat prachy – Úžasná Zeměplocha
  Autor: Pratchett Terry
  Vydavateľstvo: Talpress
  Preklad: Jan Kantůrek
  Obálka: Paul Kidby
  Strán: 512 (paperback)
  Cena: 279 Kč

 

 

 

Kdo by si nepřál být tím mužem, který vede ankh-morporskou mincovnu a banku, která stojí hned vedle? Je to kšeft na celý život. Ale jak Vlahoš von Rosret velmi rychle zjistí, život nemusí být vždycky dlouhý. Hlavní účetní je velmi pravděpodobně upír, ve sklepeních banky je něco nepopsatelného (a samo bankovní sklepení je nepopsatelné), a k tomu navíc se ukáže, že Královská mincovna pracuje s prodělkem. Tři sta let starý mág nadbíhá Rosretově přítelkyni, Vlahošovi hrozí odhalení jeho kriminální minulosti, ale mohlo by se stát, že ještě před tím ho dostane Cech vrahů. Jednoduše řečeno, existuje řada lidí, kteří by ho rádi viděli pod drnem. Ach ano. A každý den musí chodit venčit spolumajitele banky. Přitom by měl především… dělat peníze!


  Názov: Časovír
  Autor: Ríša Vlado (ed.)
  Vydavateľstvo: Mladá fronta 
  Preklad:
  Obálka: Jan Patrik Krásny
  Strán: 464 (paperback)
  Cena: 289

 

 

 

Povídky českých autorů, kteří si pohrávají s časem, jsou rozmanité. Od časových smyček, přes různé typy strojů času, až po artefakty zapomenuté v čase. Je zajímavé, že si s časem daleko raději pohrávaly ženy, vždyť i mezi povídkami, které byly vybrané, je šest autorek a jen čtyři autoři.
Do sbírky přispěli například Ondřej Neff, Adam Andres, Františka Vrbenská, Jaroslav Mostecký, Jana Rečková…

Marcus

About The Author

Leave a Reply