Hráli jste někdy „webovku“? Že nevíte, co to slůvko znamená? Tak vám povím, že je to internetová hra a hraje se v prohlížeči. Nemusíte kupovat originálku, nemusíte nic instalovat, postačí vám obyčejné PC s připojením na internet – třeba to v kavárně. A hraní je zdarma.
 
Rád bych vám představil hru Dark Elf (česky: Temný Elf), najdete ji na internetové adrese www.darkelf.cz a začít ji můžete hrát třeba teď hned.
 
      
 
O čem hra je? Je to boj…
Dark Elf je fanstasy svět, takový jaký znáte z filmu či knihy Pán Prstenů. Slovo, které hru nejlépe charakterizuje, je slůvko BOJ. Boj tisíců hráčů na velikánské mapě, urputný boj o přežití, kde rozhoduje jak síla vojsk, tak síla magie a „vyexpenost“ hrdinů. Aby toho nebylo málo, tak se hráči sdružují do aliancí a aliance zase do velikých klanů a tak se do toho míchá i politika a zájmy nejvyšších a nejvlivnějších hráčů – vůdců klanů.
Cílem hry je porazit vládnoucího tyrana Dark Elfa, který obývá mocnou zem ve středu mapy. Ale to se povede jen tomu nejlepšímu z nejlepších.

     

 
Kouzlo hry je v tom, že máte nepřeberné množství způsobů, jak vyniknout. Svou šikovností můžete být obdivovaným a respektovaným hráčem a tak si získat úctu ostatních. Můžete si založit svůj klan, zverbovat ostatní hráče a řídit je. Také můžete být zlý a podlý dobyvatel, který nikdy nedodrží slib a všechny ve vhodnou chvíli podrazí. To záleží jen na vás.
Mapa je základem hry
Základem hry je velikánská mapa, na kterou shlížíte okem boha. Mapa je rozdělena do stovek jednotlivých zemí, o které se bojuje. Vidíte na ní své země označené vaší vlajkou a také země ostatních hráčů, jejich vlajky, pevnosti, hrdiny. Klikáním na mapu se vám zobrazují podrobné informace o každé zemi, hrdinovi nebo hráči. Doporučuji se podívat na tento obrázek, který pěkně popisuje mapu.
      
 
    
Herní servery = ligy
Dark Elf je rozdělen podle obtížnosti do stovek samostatných lig – každá liga je jakoby jeden samostatný server. Každý den nějaké nové ligy začínají od začátku a mají zelenou barvu. Tím pádem všichni hráči, kteří se zaregistrují, mají stejné startovní podmínky (na rozdíl od jiných online her). Ligy se také dělí na arény, deathmatche, boj rasa proti rase a další. Je jen na tobě, kam se zaregistruješ. Kdo má hodně času, ať zkusí akční ligy, protože v nich běží čas rychleji a herní kola přibývají každých 15 minut a to je pak mazec!
      
Začátky nejsou nikdy lehké
Registraci zde nebudu popisovat, protože je jednoduchá. Jen poznamenám, že nováčkům doporučuji v registraci zvolit za svou rasu Barbary či Skuruty, protože se s nimi dobře dobývají okolní země.
     
Po zaregistrování máš na mapě jednu chudou zemi s několika vesničany, pár zubožených vojáků, a něco málo peněz a many. Tvým úkolem je dobývat okolní země. Čím více zemí, tím větší příjmy a víc vojáků. Naopak, kdo ztratí poslední zemi, prohrál a končí.
     
Pokud budeš šikovný, za několik dnů budeš mít desítky zemí, budeš sesílat ničivá kouzla a na závěr možná dobyješ zemi Dark Elfa – vládce světa, a tím danou ligu vyhraješ.
      
 
 
      
Krok za krokem
A teď, jak odehrávat. Rozhodně se nenech zlákat kupováním všemožných staveb a sesíláním kouzel. Ano jsou užitečné, ale pro nováčka je spíš jistota, že peníze hloupě promrhá. V prvních třech dnech hry stačí stavět jen sýpky a dobývat okolní země!
     
1) Postav v zemi stavbu sýpka
2) Odklikej všechna herní kola
3) Kup maximum vojáků co to jde
4) Nastav válku sousední zemi, na kterou budeš útočit
5) Pošli na zemi dobyvačný útok plnou silou (všechny vojáky)
6) Počkej, až přepočet vyhodnotí útoky a dá ti nová kola (o půlnoci či za 15 minut)
      

       

To je vše. V klasické lize počkej do následujícího dne (o půlnoci se vyhodnocují útoky), v akční lize počkejte jen 15 minut. Dostaneš další herní kola a v hlášení budeš mít výsledek, jak uspěl tvůj útok. Je to hodně primitivní návod, časem objevíš lepší. Pokud tě nepřátelé po pár dnech smažou z mapy, nenech se odradit! Stačí se přeregistrovat do jiné ligy a zkusit to znovu. Návod s obrázky "krok za krokem" je zde
     
Hodně dobytých zemí přeje admin Lord Pletron.